RX 6000 serisine AFMF (AMD Fluid Motion frames) desteği geldi

Yeni güncelleme cikmaz artık diye düşünüp 23.12.1'e geçmiştim bugün yeni AFMF sürücüsü geldi şansa bak mecbur tekrar afmf'li driveri kurcaz. Fakat gerçekten artık çökme problemi bitme noktasına geldi gerçekten helal olsun adamlara kararlılığı çok arttırdılar

Şimdi bu AFMF'yi açiklayabilir misiniz?

AMD'nin FG teknolojisi mi yoksa FG'yi her karta ve oyuna sunduğu ayrı bir şey mi?

Bir de FSR3 ne durumda?

AFMF (AMD Fluid Motion Frames)

Frame Generation teknolojisini sürücü üzerinden açılmış hâli. DX 11 ve DX 12 oyunların hepsinde bu özelliği açabiliyorsun.
FPS 2X yapıyor.

Sorun şu ki bu teknolojinin biraz adamakıllı çalışması için gecikme önleme ve belli bir FPS değeri alman gerekiyor. 1080p için 55 FPS 2K için 70 FPS alman gerekiyor. Ama benim şahsi görüşüm özellik işe yarıyor ama gecikme yapıyor. Akıcılık az da olsa artıyor ama tam böyle DLSS fg kıvamında değil. Oyun ile birebir irtibat kuramadığı için yüksek ihtimalle.

FSR 3 ise dün avatar oyununa geldi. Bazı teknoloji ve kullanıcılar en son çıkan FSR 3 oyunlarından bu yana bayağı gelişme gördüklerini söylüyor. Daha iyi görüntü ve daha akıcı bir oyun. Ben denemedim açıkçası denediğim zaman ben kendi fikrimi söylerim.

Yeni güncelleme cikmaz artık diye düşünüp 23.12.1'e geçmiştim bugün yeni AFMF sürücüsü geldi şansa bak mecbur tekrar Afmf'li driveri kuracağız. Fakat gerçekten artık çökme problemi bitme noktasına geldi gerçekten helal olsun adamlara kararlılığı çok arttırdılar

Önceden sürücüyü yükleyince PC donuyordu artık donmuyor. İyileştirme yapıyorlar ama halen daha bence kullanılabilir kıvamda değil.

Ben yukleme enasinda hiç donma problemi yaşamadım. Cleanup Utility ile silip yükledim hep sıkıntı olmadı.

Sürücüyü yüklerken demişim kullanırken diyecektim. Hiç başıma gelmemişti Full sürümde de ön izleme sürücüsünde oluyordu bu. Sonra dedim bu AFMF'den adam almaz Full sürüme geçtim. İlk defa bu ön izleme sürücüsü ile yaşadım sorun. Onda da normal zaten. Ama bayağı etki ediyordu PC'ye. Bir donuyor 10-20 saniye sürüyor. Son 1-2 güncelleme bayağı iyi sorun yok.

@ZwiReK denedin mi la?

AMD sunar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
%1 Low değerlerinden ziyade 4K da yapılan testlerde nasıl akıcılık değiştiğini fark ediyoruz.

@ZwiReK denedin mi la?

AMD sunar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
%1 Low değerlerinden ziyade 4K da yapılan testlerde nasıl akıcılık değiştiğini fark ediyoruz.
Saf haliyle 1080p de 70 FPS, 4K da 20 FPS 🤌
Tüm oyunlar böyle olacaksa...

Yeni konular

Geri
Yukarı