RX 6000 serisine AFMF (AMD Fluid Motion frames) desteği geldi

@ZwiReK ya yemin ederim kuduruyorum ya. Şu 4070 Ti'ı alsam diyorum böyle içim kıpır kıpır oluyor. Yani var ya fanboyum kabul ediyorum. Orada RTX insan görmek istiyor.

Şu durumda hiçbir esprisi yok RX 7000 serisinin, cilalanmış 6000 serisi. RDNA3 şöyle, böyle dedikleri her şey fos çıkmış oldu.
Ne bekliyordun ki? Ekran kartı çıkıp şarkı mı söyleyecek? NVIDIA'nın kartı kuantumla falan mı çalışıyor da AMD'nin kartı geri kaldı? Hem feature-set olarak hem de performans olarak karşısındaki kartlardan çok farklı değil 7000 serisi.

7000 serisinde yapay zeka çekirdekleri geldi. AV1 Encoding desteği geldi. Kartların güçleri iyileştirildi.
30'dan 40 serisine geçerken de aynı idi. AV1 encode yoktu NVENC'e eklendi, kartların güçleri iyileştirildi. NVIDIA, kuantum işleme falan getirmedi.

Yani NVIDIA, "artık kuantum mekanikleriyle görüntü işliyoruz" dedi de "esprisi yok" veya "cilalanmış 6000 serisi" diyorsun ki? 40 serisi de 30 serisinin cilalanmış hali, 30 serisi de 20 nin cilalanmış hali.

Ne bekliyordun ki? Ekran kartı çıkıp şarkı mı söyleyecek? NVIDIA'nın kartı kuantumla falan mı çalışıyor da AMD'nin kartı geri kaldı? Hem feature-set olarak hem de performans olarak karşısındaki kartlardan çok farklı değil 7000 serisi.

7000 serisinde yapay zeka çekirdekleri geldi. AV1 Encoding desteği geldi. Kartların güçleri iyileştirildi.
30'dan 40 serisine geçerken de aynı idi. AV1 encode yoktu NVENC'e eklendi, kartların güçleri iyileştirildi. NVIDIA, kuantum işleme falan getirmedi.

Yani NVIDIA, "artık kuantum mekanikleriyle görüntü işliyoruz" dedi de "esprisi yok" veya "cilalanmış 6000 serisi" diyorsun ki? 40 serisi de 30 serisinin cilalanmış hali, 30 serisi de 20'nin cilalanmış hali.

Yalnız bunu ben yazmadım. Nasıl oldu benim altıntıma geldi.

Bunlar geldi de bana geldi sanki. Oyun oynayan ve iş yapan normal bir kullanıcı için bile 6700 XT ile 7700 XT'yi, 3070 ile de 4070'i yan yana koy NVIDIA kanadında göreceği ve hissedeceği jenerasyon farkları AMD kanadından çok daha fazla olacaktır.

Herkes Linux ya da gubidik yazılımlar kullanmıyor RDNA3'ün farkları o denli hissedilsin. Ada mimarisi bariz RDNA3'ten daha üstün genel kitle için.

@kino NVIDIA her daim üstündü zaten AMD'den.

@kino hocam 5070 falan 30k çıkmaz değil mi tahminen çok da arttırmıyorlardı bir önceki nesle göre.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı