RX 6000 serisine AFMF (AMD Fluid Motion frames) desteği geldi

Bunlar geldi de bana geldi sanki. Oyun oynayan ve iş yapan normal bir kullanıcı için bile 6700 XT ile 7700 XT'yi, 3070 ile de 4070'i yan yana koy NVIDIA kanadında göreceği ve hissedeceği jenerasyon farkları AMD kanadından çok daha fazla olacaktır.

Herkes Linux ya da gubidik yazılımlar kullanmıyor ki RDNA3'ün farkları o denli hissedilsin. Ada mimarisi bariz RDNA3'ten daha üstün genel kitle için.
İkisinde göreceği farklar ancak DLSS 3.0 ile olacaktır ki FSR 3'de yolda. AMFM ile de sürücü içinde entegre. İleride de stabil branch'a gelecektir. Jenerasyon farkı olarak başka bir şey de yok. DLSS'nin gelişi de oyunlara bağlı olarak uzayacaktır. Ada mimarisiyle kuantum görüntü işleme falan mı geldi de benim haberim yok?

Linux ve gubidik yazılımlar kısmında ben pek bir şey anlamadım. Bu arada RDNA 3 kartları TSMC'nin 5nm, NVIDIA 40 kartları ise TSMC'nin 5nm süreci ile üretiliyor. Burada farkı yaratan Ada mimarisi mi yoksa üretim farkları mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ZwiReK Türkiye fiyatı ne olur? Şimdi 2025 yılında 5000 serisi çıksa 2027 yılında da 6000 serisi çıkar bu gidişle demek ki ben 6000 serisinden yararlanabilirim.

@ZwiReK Türkiye fiyatı ne olur? Şimdi 2025 yılında 5000 serisi çıksa 2027 yılında da 6000 serisi çıkar bu gidişle demek ki ben 6000 serisinden yararlanabilirim.

Hocam 3070 499 Dolar.
4070 599 Dolar.
5070 699 Dolar.

Türkiye fiyatı 22-25 arası.

@ZwiReK şimdi firmayı da kötülemek istemiyorum çok bir bomba falan patlatır uçar falan orta üstünde kalayım ben.

Hiç belli olmaz. :D

Linux ve gubidik yazılımlar kısmında ben pek bir şey anlamadım.

Basitçe AMD'nin 2023 yılında bile CUDA karşısında ezilmesi ve ancak popüler olmayan yazılımlarda ya da Linux'da borusunu öttürebilmesi. Oyun kanadından çıktığın zaman NVIDIA rakipsiz kalıyor. Ben de yılalrca bilgisayarda yalnızca oyun oynadım ama işi buraya çektiğimde o da ne 6600 XT fosil olmuş NVIDIA kartlardan bile beter.

Ada mimarisine gelirsek NVIDIA'nın bayağı güzel makaleleri vardı verimlilik, önbellek ve çeşitli şeyler üzerine. Ada mimarisi Ampere üzerine gerçekten güzel gelişmeler sağladı. RDNA3 kötü demiyorum ama AI çekirdeklerinin bile işlevsel olduğu neresi var onu bile bilmiyorum.

HD oynuyorum FSR açınca denediğim tüm oyunlar kalite de olsa da şu ana kadar çamur olmuştu. Bu özellik görüntüye nasıl bir katkı sağlıyor? RX 6600 kullanıyorum.

Ben direkt cevap vereiyim.
AFMF açınca görüntü aynı kalıyor, FSR gibi değil. Daha çok gelişmesi lazım ve AFMF açınca hiçbir artısı yok şu an.

HD oynuyorum FSR açınca denediğim tüm oyunlar kalite de olsa da şu ana kadar çamur olmuştu. Bu özellik görüntüye nasıl bir katkı sağlıyor? RX 6600 kullanıyorum.
Hangi sürüm olduğu da önemli FSR'nin. Ben RDR 2'de kullanıyorum ancak oyun TAA için zorluyor, büyük ihtimal oyun TAA ile beraber zorluyor olabilir. TAA bulanıklığın sebebidir büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı