RX 6000 serisine AFMF (AMD Fluid Motion frames) desteği geldi

Son güncelleme ile hızlı hareket esnasında fps düşüşü azalmış gibi geldi bana. Warzone 2 oynuyorum. Gayet akıcı. Gecikme de pek yaşamadım.

Normal drivere oranla fps artışı yaşamadım aynı gibi.
Amd ayarlarda afmf açık oyunda ayrıca fsr 2.1 olsun olmasın fps artışı yaşamadım ayrıca yapmam gereken bir şey varmı

Son güncelleme ile hızlı hareket esnasında FPS düşüşü azalmış gibi geldi bana. Warzone 2 oynuyorum. Gayet akıcı. Gecikme de pek yaşamadım.

Ben çok bir fark görmedim. Belli FPS üstü olunca AFMF olmasa bile oyun akıcı geliyor insana. AFMF açınca biraz daha fareyi sağa sola çevirince bir ağırlık hissi bir yandan da akıclık hissi oluşuyor. Halen daha bunun ne işe yaradığını çözmüş değilim.

Böyle giderse boş bir özellik olacak.

Normal drivere oranla FPS artışı yaşamadım aynı gibi.
AMD ayarlarda afmf açık oyunda ayrıca FSR 2.1 olsun olmasın FPS artışı yaşamadım ayrıca yapmam gereken bir şey VA

CTRL+Shift+O tuşuna basınca sağ üstte FPS katmanı açılması lazım. Orada yükseltilmiş FPS gözüküyor.

Siz bu teknolojinin oyunu akıcılaştırdığına emin misiniz? Bazen oynarken açıp kapatıyorum AFMF'yi bir fark göremiyorum. Ben de mı sıkıntı var?

Umarım özeliği açınca kalite biraz da olsa düşmez, sanırım DLSS3'te böyle bir şey var, DLSS3 özelliğini açınca biraz da olsa kalite kötüleşiyormuş.

Umarım özeliği açınca kalite biraz da olsa düşmez, sanırım DLSS3'te böyle bir şey var, DLSS3 özelliğini açınca biraz da olsa kalite kötüleşiyormuş.

Bununla DLSS 3 aynı şey değil. FSR 3.0 ile karşılaştırmak daha mantıklı. DLSS ve FSR teknolojileri görüntüyü alt çözünürlükten işledikleri için her daim görüntü bozulacaktır.

Siz bu teknolojinin oyunu akıcılaştırdığına emin misiniz? Bazen oynarken açıp kapatıyorum AFMF'yi bir fark göremiyorum. Ben de mı sıkıntı var?

İhtiyacın olduğu durumda zaten çalışmaz bu teknoloji. 60 FPS üzeri açınca fark görmezsin bir hoşluk olur

Açık ve kapalı kaç FPS alıyorsun mesela ve hangi oyunlarda bunu yaşıyorsun.
Yani genel olarak her oyunda yaşıyorum her FPS değerinde de denedim emin değilim tam. Evet bir hoşluk oluyor da açıp olup olmadığını bilmesem fark edemeyebilirim.
İhtiyacın olduğu durumda zaten çalışmaz bu teknoloji. 60 FPS üzeri açınca fark görmezsin bir hoşluk olur
Haklısınız aslında. 50 FPS'te açıyorum mesela 100 FPS oluyor fakat ikisi arasında tam bir fark göremiyorum ama bir hoşluk var gibi fakat tam emin olamıyorum.

35 FPS'te de açıyorum 70 FPS oluyor ama yine hissedemiyorum. Oyunu 35 FPS'e alınca pek bir fark göremiyorum. Siz net bir şekilde hissedebiliyor musunuz?

Geri
Yukarı