RX 6400 ile i5 9400F darboğaz yapar mı?

Daha fazla  
Merhaba. Ben GT 730 kullanıyorum ve bu kartdan hiç memnun değilim çoğu oyunu 720p Low'da oynamak zorunda kalıyorum bu sorundan kurtulmak için bir kart almak istiyorum. 3300 TL fiyat bandında RX 6400 ekran kartını uygun gördüm ama darboğaz olur mu bilmiyorum RX 6400 ve i5 9400F darboğaz yapar mı hocam?

Çok ısınıyor. Hem mantıken hem de tekniken ısınması lazım çift fanlı modelleri var sanırım onlar alınmalı.

Dostum kartın TDP değeri 53 watt üflesen soğutursun, herhangi bir ısınma problemi yok. Arkadaşım şu an kullanıyor kasasında fan yok sadece kasanın yanlarını açtı 65 derece en fazla alıyor.

Dostum kartın TDP değeri 53 watt üflesen soğutursun, herhangi bir ısınma problemi yok. Arkadaşım şu an kullanıyor kasasında fan yok sadece kasanın yanlarını açtı 65 derece en fazla alıyor.

53W TDP o blok için hiç az değil. GPU testlerinde 85 derece üstüne çıkıyor çünkü Low profile kart. Üstüne 800 daha eklenip adamakıllı blok soğutması olan kartlar tercih edilmeli.

Bu kart zaten çok az enerji tüketiyor. Sapphire Pulse modeli yeterli, fazladan para vermeye hiç gerek yok.

53W TDP o blok için hiç az değil. GPU testlerinde 85 derece üstüne çıkıyor çünkü Low profile kart. Üstüne 800 daha eklenip adamakıllı blok soğutması olan kartlar tercih edilmeli.

Yaşayanlar bile var daha neyin savunmasını yapıyorsunuz? 53W olabilir lakin blok soğutması mobil işlemcileri bile zor soğutacak vaziyette.

Yaşayanlar bile var daha neyin savunmasını yapıyorsunuz? 53W olabilir lakin blok soğutması mobil işlemcileri bile zor soğutacak vaziyette.

Dostum RX 6400 kullanan çok fazla arkadaşım var adamlar en fazla 70 derece görüyor. Ve attığın linkteki arkadaş kasanın düzgün hava alıyor mu onu bile bilmiyor.

Müdahil olmayacaktım aslında ama inatla haklı çıkmaya çalışıyorsunuz. Siz QS240 kasasını hiç deneyimlediniz mi? Kömür sobası gibi kasa da. 53W TDP değerine sahip kart bu kadar ısınmaz.

Müdahil olmayacaktım aslında ama inatla haklı çıkmaya çalışıyorsunuz. Siz QS240 kasasını hiç deneyimlediniz mi? Kömür sobası gibi kasa da. 53W TDP değerine sahip kart bu kadar ısınmaz.

Tamam birader en çok bilen sizsiniz 30W'lık blok ile 53W GPU'yu soğutursunuz üstüne kompenentlerde soğumuyor + VRAM'lerde cehennem gibi yanıyor tamamdır 👍

Dostum RX 6400 kullanan çok fazla arkadaşım var adamlar en fazla 70 derece görüyor. Ve attığın linkteki arkadaş kasanın düzgün hava alıyor mu onu bile bilmiyor.

O arkadaşı örnek olsun diye attım ve linkte tek kişi şikayetçi değildi bakabilirsin tekrardan. Kompenentleri bırak VRAM'lerde doğru düzgün soğumuyor parmağım kadar blok var üstüne de kıytırık bir fan. Onun yerine Low profile olmayan modeller tercih edilebilir lakin illaki Low profile istiyorsanız 2, 3 yaz ayından sonra kart bozulunca anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı