RX 6400 oyunlarda aniden takılıyor

ahmeto897

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim şöyle:

-Intel Core i5 9400F.
-8 GB RAM 2400MHz.
-550W PSU.
-H310M anakart.
-RX6400
-120SSD 1TB hard disk.

Daha 2 hafta önce aldığım ekran kartında oyunlarda droplar yaşıyorum. Oyunlarda ani MHz düşmeşleri yaşıyorum. Bunu nasıl çözbilirim?

Merhaba arkadaşlar, sistemim şöyle:

-Intel Core i5 9400F.
-8 GB RAM 2400MHz.
-550W PSU.
-H310M anakart.
-RX6400
-120SSD 1TB hard disk.

Daha 2 hafta önce aldığım ekran kartında oyunlarda droplar yaşıyorum. Oyunlarda ani MHz düşmeşleri yaşıyorum. Bunu nasıl çözbilirim?

RAM kötü galiba ondan olabilir.

Sistemin yük altında yani oyun oynarken sıcaklık değerleri nedir MSI Afterburner programını kullanarak bir ekran görüntüsü video vs olabilir.
Hocam sıcaklık dğerleri tam olarak şöyleydi;
GPU=MAX 70
CPU=55-60 arasında dolaşıyodu

Hocam peki 4gb lık markası farklı ama mhz değeri aynı ram alsam sorun kesin olarak çözülürmü?

@Tuğra Akın @DeliDivane

GPU = Max 70.
CPU = 55-60 arasında dolaşıyordu.

Sıcaklık değerleri iyi kullanılan RAM miktarı 5 GB diyorsunuz ramide şimdilik düşünmeyelim.
O zaman sorun ekran kartında ekran kartı driverını son sürüme günceller misiniz bir o şekilde deneyin çünkü fixledikleri şeyler oluyor her güncellemede.

Hocam peki 4 GB'lık markası farklı ama MHz değeri aynı RAM alsam sorun kesin olarak çözülür mü?

RAM aynı MHz aynı CL ve voltaj değerleri uyuştugu sürece sıkıntı olmaz diye biliyorum ama bu konu hakkında konu açmanda yarar var.

GPU = Max 70.
CPU = 55-60 arasında dolaşıyordu.

Hocam peki 4 GB'lık markası farklı ama MHz değeri aynı RAM alsam sorun kesin olarak çözülür mü?

@Tuğra Akın @DeliDivane

Tam tersini yapsanız daha iyi olur 3000 MHz altı RAM önermem 3200 tavsiyemdir.

Sıcaklık değerleri iyi kullanılan RAM miktarı 5 GB diyorsunuz ramide şimdilik düşünmeyelim.
O zaman sorun ekran kartında ekran kartı driverını son sürüme günceller misiniz bir o şekilde deneyin çünkü fixledikleri şeyler oluyor her güncellemede.
Hocam güncel sürücüdeyken her oyunda drop yapıyordu .Payday 2 de bile drop oluyordu.Driverın eski sürümünü indirdiğimde çoğu oyunun sorunu çözüldü ama bir tek gta 5 ve ets 2 de sorun çözülmedi. Apex legends da bile dropsuz oynuyorum ben.

Gereksiz bir öneri olmuş APU sistem değil bu MHz yükseldikçe performans artsın elindeki RAM 8 GB 2400 MHz üstelik işlemciden dolayı Max 2666 MHz çalıştırabiliyor hadi onu da geçtim 3000 MHz 4 GB RAM nereden bulsun.
Hocam 2.elde bir kaç kez rastlamıştım. 4gb 2400 mhz ama benim ramin markasından farklıydı.

Geri
Yukarı