RX 6400 PC çok yavaş

Kromish

Hectopat
Bilgisayarım çok yavaş. Brave'de dolaşırken bile takılmalar yaşıyorum. Sanki ekran kartı yokmuş gibi. Ama driver vs her şeyi kurulu. NVIDIA GT 1030 kullanırken çok akıcıydı. Şimdi RX 6400 kullanıyorum. Çok yavaş çalışıyor her şey. FPS açısından tabii ki RX daha iyi. Ama NVIDIA'da her şey daha akıcıydı. Böyle olması normal mi? Herkesin yaşadığı bir şey mi bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör Hz'sini arttır görüntü ayarlarından. Ekran kartı değiştirdikten sonra sıfırlanmış olabilir. Yani 144 Hz monitörün varsa 60 Hz'de olabilir.

Bilgisayarım çok yavaş. Brave'de dolaşırken bile takılmalar yaşıyorum. Sanki ekran kartı yokmuş gibi. Ama driver vs her şeyi kurulu. NVIDIA GT 1030 kullanırken çok akıcıydı. Şimdi RX 6400 kullanıyorum. Çok yavaş çalışıyor her şey. FPS açısından tabii ki RX daha iyi. Ama NVIDIA'da her şey daha akıcıydı. Böyle olması normal mi? Herkesin yaşadığı bir şey mi bu?
Ram ve ssdnizi söyler misiniz?Benim anlamadığım internette gezmeyle gpunun ne alakası var?

Sistem özellikleri neler.

Monitör Hz'sini arttır görüntü ayarlarından. Ekran kartı değiştirdikten sonra sıfırlanmış olabilir. Yani 144 Hz monitörün varsa 60 Hz'de olabilir.
Hocam tam da olması gerektiği gibi şuan. Daha önce ayarlamıştım onu.

Ram ve ssdnizi söyler misiniz?Benim anlamadığım internette gezmeyle gpunun ne alakası var?

Kingston HyperX Savage 8 GB DDR3 1600 MHz CL9​

SSD ise Samsung Evo serisi. Hangisi olduğunu tam hatırlamıyorum maalesef. Onun 250 GB olanını kullanıyorum. Windows'da ona yüklü. Ama bayağı kullanılmış bir SSD. İnternet kafede kullanıldı. Benimde elime bedavadan geçti, ondan kullanıyorum. Sağlığı %10 olması gerekiyordu. Ama Nvidia ekran kartını kullanırken de bu takılıydı. Herhangi bir problem yoktu. Böyle kasmıyordu bilgisayar. Sanki ekran kartsız sistem kullanıyormuş gibi bazı sekmelerde kasıyor. Ama oyunlarda FPS olarak problemsiz.

Sistem özellikleri neler.
i5 4570
RX 6400
Ram yukarıda belirttim.
350 W PSU
MSI H81M-P33

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı