RX 6400 sisteme anakart ve M.2 SSD önerisi

linesoun

Yoctopat
Daha fazla  
BIOSTAR A320MH anakart.
Ryzen 5 5500 işlemci.
RX 6400 ekran kartı.
Ballistix 8x2 3000 MHz RAM.
Netac 240 GB SATA SSD.

Sistemime uygun bir şekilde M.2 destekli anakart ve 1 TB M.2 SSD düşünüyorum. Bütçe 8-10 bin, ne alabilirim sizce? Sonrasında ekran kartını da değiştireceğim.

Son düzenleme:
Bütçe önemli değil demeyin hocam.
Bütçe önemli değilse bunları da alabilirsiniz o zaman.

Net bir bütçe söyleyin ona göre tavsiye verelim. bütçe önemli değil deyince gidip en pahalısını atarız yani.

B550 anakart ve PCI-e 4.0 SSD tavsiye ederiz ancak işlemciniz desteklemediği için PCI-e 3.0 olarak çalışır SSD. Bu da tam hız alamayacağınız anlamına gelir.

Bunun yerine Samsung EVO 1 TB SATA SSD alsam daha mantıklı olur mu tam hız almayacaksam almanın mantığı yok gibi. Şu anki Netac SSD'yi 2. olarak takarım.

M.2 almak varken SATA SSD almanın hiçbir mantığı yok. SATA SSD fiyatları da gereksiz pahalı. M.2'ler daha ucuz ve daha performanslı.

Siz sadece net bütçenizi söyleyin. İlk mesajda da söyledim ama belirtmediniz yine. M.2 SSD'den tam hız alamazsınız demedim. Yanlış okumuşsunuz.

Sizden ricam, bütçe belirtin.

M.2 almak varken SATA SSD almanın hiçbir mantığı yok. SATA SSD fiyatları da gereksiz pahalı. M.2'ler daha ucuz ve daha performanslı.

Siz sadece net bütçenizi söyleyin. İlk mesajda da söyledim ama belirtmediniz yine. M.2 SSD'den tam hız alamazsınız demedim. Yanlış okumuşsunuz.

Sizden ricam, bütçe belirtin.

Bütçem 6 bin ile 8 bin arası, B550'nin yanına M.2 SSD öneriniz var mı?

Durun sakin bi' 😄

B550'yi örnek olarak verdim. İleride işlemci güncellemeyi düşünüyor musunuz?

İşlemci güncellemeyi düşünmüyorum, ileride ekran kartını yükselteceğim bu yüzden de uygun bir anakart iyi olur.

Bu nasıl olur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kasadan kullanıyorum.

Bunlar daha iyi:

Alabiliyorsan A-PRO daha iyi. Olmazsa PRO VDH olanı al geç. Belki ileride daha iyi işlemci alırsın, o attığın anakart Gen3 destekli.

SSD olarak da bunu al:

Bunlar daha iyi:

Alabiliyorsan A-PRO daha iyi. Olmazsa Pro VDH olanı al geç. Belki ileride daha iyi işlemci alırsın, o attığın anakart Gen3 destekli.

SSD olarak da bunu al:

Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı