RX 6400 vs RX 470 vs 570

RX 570 kullanıyorum güç olarak iyi alayım son 2 aydır WattMan hatası almaya başladı her türlü çözümü denedim ama çözülmedi.

RX 570 kullanıyorum güç olarak iyi alayım son 2 aydır WattMan hatası almaya başladı her türlü çözümü denedim ama çözülmedi.

Ben de bu sorunu yaşıyordum MSI Afterburner üzerinde bir iki ayarı açıp kapatmıştım daha sonra Radeon Software üzerinden stabil bir undervolt ayarlaması sorunumu çözdü.

Ben de bu sorunu yaşıyordum MSI Afterburner üzerinde bir iki ayarı açıp kapatmıştım daha sonra Radeon Software üzerinden stabil bir undervolt ayarlaması sorunumu çözdü.

Yaptığımız ayarları paylaşır mısınız bende sadece Rust oynarken böyle oluyor.

PCI-e 4.0 desteklemiyor maalesef FPS kaybınız olacak.

Sizin öneriniz hangi ekran kartı RX 470 en ucuzu.

Aralarında aman aman bir performans farkı yok fakat RX 470 eski bir kart ve RX 570'te de çok fazla WattMan sorunu yaşayan var. RX 6400 bunlara nazaran en güncel kart olmakla beraber performans konusunda kayıp yaşamayacağınız ve sıfır satın alma imkanınız olduğu için en mantıklısı gibi duruyor.

Reis RX 6400 pahalı onu almak için en az 3 hafta flan bekleyeceğim ve sistemim PCI 3.0 RX 470 1700 RX 570 2100 TL hangisini aliyim.

Son düzenleme:
Sizin öneriniz hangi ekran kartı RX 470 en ucuzu.

Yani ileride sistemi PCI-e 4.0 destekleyecek şekilde yükseltmeyi düşünürsen RX6400 alabilirsin.
Ben RX570 derim pek fark yok arada RX470 ile ama sen yine de RX570 al.
Almadan önce kartı iyice kontrol et testini yap bakıma muhtaçtır belki.

Bilgisayarda değilim şu an geçtiğim zaman fotoğraf bırakırım.

Yani ileride sistemi PCI-e 4.0 destekleyecek şekilde yükseltmeyi düşünürsen RX6400 alabilirsin.
Ben RX570 derim pek fark yok arada RX470 ile ama sen yine de RX570 al.
Almadan önce kartı iyice kontrol et testini yap bakıma muhtaçtır belki.

Bilgisayarda değilim şu an geçtiğim zaman fotoğraf bırakırım.

Yok uzun bir zaman anakartımı degiştirmek istemiyorum anakartımdan memmunum belki işlemci ekran kartı veya RAM degiştirrim RX 470 1700 RX 570 2100 TL hala RX 570i mi alayim.

Yok uzun bir zaman anakartımı degiştirmek istemiyorum anakartımdan memmunum belki işlemci ekran kartı veya RAM degiştirrim RX 470 1700 RX 570 2100 TL hala RX 570i mi alayim.

570 alın hocam dediğim gibi ilk önce iyice bir test edin.

1656798105377.png

1656798137184.png

"AMD uyumluluğu ayarları" kısmını ayarladım.
Benim için stabil Undervolt ayarlarım bunlar.

1656798383810.png

Birde burayı ayarladım.
Daha önceden bir çok yöntem denedim benim için etkili olanlar bunlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı