RX 6500 sistem oyunlarda kasıyor

copsayd

Decapat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston A400
Ekran kartı
RX 6500
Anakart
MSI-H610 m-b Pro
İşlemci
i3 12100F
Merhaba, Sistemimde Alt Tab'larda, Rust Days Gone gibi oyunlarda ve bazen video izlerken donmalar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü kaynaklı sanırım. DDU ile ekran kartı sürücünü kaldırıp diğer sürümleri dener misin?

Sürücü kaynaklı sanırım. DDU ile sürücünü kaldırıp diğer sürümleri dener misin?

Şu an 22.10.2 WHQL sürümü kullanıyorum bunu silip 22.5.1 WHQL mi kurayım?

3930 MB civarı kullanıyor. Harici ekran kartlarına RAM'den verebiliyor muyuz? Bir de RAM 15,9 GB kullanılabilir gösteriyor, sanal RAM falan da açıktı sanırsam bunlar neden oluyor olabilir mi?

Hocam benim bildiğim sınırı geçtikten sonra drop başlar. Sanal RAM, fiziksel RAM yetmediğinde kullanılıyor diye biliyorum. Ayarları düşürmekten başka çare yok gibi. Yine de temiz bir sürücü kurulumu yapın.

Hocam benim bildiğim sınırı geçtikten sonra drop başlar. Sanal RAM, fiziksel RAM yetmediğinde kullanılıyor diye biliyorum. Ayarları düşürmekten başka çare yok gibi. Yine de temiz bir sürücü kurulumu yapın.

Hocam 22.5.1 kurdum yine devam ediyordu AMD'nin driverı üzerinden hız aşırtma GPU seçeneğini seçerek overclock yaptım. Az da olsa azaldı ama yine de devam ediyor. Drop yediğim yerlerde ekran kartı kullanımı anlık %0'a düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı