RX 6500 XT 100 derece oluyor

taklacieyup

Femtopat
Daha fazla  
Merhablar bende RX 6500XT var Farming Simulator 22 de düşük ayarlarda bile 100 derece görüyor fan hızını artırıyorum 95'e düşüyor. PC PUBG de de 80 85 derece görüyor. Farming Simulator 22 crack olarak indirdim ondan mı acaba?

Merhablar bende RX 6500XT var Farming Simulator 22 de düşük ayarlarda bile 100 derece görüyor fan hızını artırıyorum 95'e düşüyor. PC PUBG de de 80 85 derece görüyor. Farming Simulator 22 crack olarak indirdim ondan mı acaba?

Crackdan olmaz bir bakın fanı falan çalışıyor mu? Bende yüksek grafik isteyen oyunlarda bile 65'i geçmiyor örnek olarak RDR 2

Bu kadar ısınması için kasanın tamamen kapalı falan olması lazım ya da ekran kartının fanlarının tam dönmemesi de neden olabilir.
Fanlarda bi sıkıntı yok. Hiper Lux 500W 3x120mm Rainbow Gaming ATX Kasa - incehesap.com
Kasa ise bu

Crackdan olmaz bir bakın fanı falan çalışıyor mu? Bende yüksek grafik isteyen oyunlarda bile 65'i geçmiyor örnek olarak RDR 2
Fanlarda felanda sıkıntı yok fan hızını 85 civarına getiriyorum fazla düşmüyo sıcaklık. Ama diğer oyunlarda normal Assetto corsa yüksek ayarlarda 65 i geçmiyor sıcaklık.

Bu kadar ısınması için kasanın tamamen kapalı falan olması lazım ya da ekran kartının fanlarının tam dönmemesi de neden olabilir.
Ekran kartım bu

+Arkadaşlar bide pc 4 aydır yatıyodu son 1 aydır oyun oynuyorum sıklıkla acaba ekran kartı termal macunu donuş olabilirmi. Donmuş olsa diğer oyunlarda da yüksek sıcaklık olabilir ama.

Son düzenleme:
6500 XT çok ısınan bir kart değil. Kasa da yarı MESH. yelpazeyle bile 100 dereceye çıkmaz o. O kartın o sıcaklığa çıkması için fırına sürmek gerek. Doğru yere baktığınıza emin misiniz? GPU sıcaklığına bakacaksınız.

6500 XT çok ısınan bir kart değil. Kasa da yarı MESH. Yelpazeyle bile 100 dereceye çıkmaz o. O kartın o sıcaklığa çıkması için fırına sürmek gerek. Doğru yere baktığınıza emin misiniz? GPU sıcaklığına bakacaksınız.

Hotspota bakıyor olabilir çünkü yanlış bilmiyorsam 88'de thermal throttle yemeye başlıyor. 100'e gelene kadar kapanır zaten

Sıcaklıklara nereden bakıyorsun? Gördüğün şey hotspot sıcaklığı olabilir. MSI Afterburner ile test edip SS'ini buraya atın.

Hotspot olma ihtimali nedir? Çünkü üfleyerek soğutsanız bile o kadar ısınması normal değil.

6500 XT çok ısınan bir kart değil. Kasa da yarı MESH. yelpazeyle bile 100 dereceye çıkmaz o. O kartın o sıcaklığa çıkması için fırına sürmek gerek. Doğru yere baktığınıza emin misiniz? GPU sıcaklığına bakacaksınız.

Hotspota bakıyor olabilir çünkü yanlış bilmiyorsam 88'de thermal throttle yemeye başlıyor. 100'e gelene kadar kapanır zaten
Arkadaşlar hem ekran kartının driver ından (amd radeon software) hemde görev yöneticisinden baktım 100 derecedeydi zaten camını açıp ekran kartını elledim dışardan baya sıcaktı ama dediğim gibi şuana kadar sadece fs 22 de 100 derece oldu. Boştayken şuan 46 derece fan ayarı varsayılanda şuan fanı çalıştırmıyor kendim manuel açıyorum fanı

Kendim açtım fanı düşüyor sıcaklık ama varsayılan da iken fanı çalıştırmıyo 60 derece gelince az 1500 rom civarı çalıştırıyo

Dosya Ekleri

• IMG_20220828_234930_1.jpg
    IMG_20220828_234930_1.jpg
    119,8 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı