RX 6500 XT alırsam pişman olur muyum?

Bütçe
4000

wntly

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5 11400F - Asus Dual RX 6600 - XPG Spectrix 2x8 GB - Asrock B560M Pro4 - Kioxia Exercia Plus 500GB - XPG Pylon 550W - MSI Mag Forge 100M
Merhaba normalde ikinci el ekran kartı alacaktım ama vazgeçtim onun yerine 6500 XT almaya karar verdim fakat işlemcimin PCI-e 4.0 desteklemediğini öğrendim sizce alınır mı?
Bilgisayarımın özellikleri:
  • i3 10105F.
  • ASRock B560M Pro 4
  • Crucial Ballistix 1x8 GB RAM.
  • XPG Pylon 550W 80+ bronz Power Supply.

Desteklemiyor değil destekliyor ama bu model ayrıca PCI-e 4.0 gereksinimi isteyen bir model :) Bu durumda kas gücünü PCI-e 3.0 üzerinden tam performans almasını beklemeyin. AAA oyunlarda 5 ile 10 FPS arası düşük performans alırsınız. Kendim ilk çıktığı zamanlar almıştım. PCI-e 3 ve 4.0 üzerinden kullanma şansım oldu. Genel olarak bir problem yaşamadım. AMD driver ile sorunlar hiç olmadı. Fakat CS:GO oyunu için iğrenç bir şeydi. AMD 6000 serisi ekran kartları kronik yüksek FPS oyunlarda problemleri oluyor. Tabii her kullanıcı için aynı şey olmuyor, ama genel olarak böyle;

Alınır bütçe nedir? PCI-e 4.0 desteklemese de çalışır sorun olmaz.

4000 TL bütçem var.

Desteklemiyor değil destekliyor ama bu model ayrıca PCI-e 4.0 gereksinimi isteyen bir model :) bu durumda kas gücünü PCI-e 3.0 üzerinden tam performans almasını beklemeyin. AAA oyunlarda 5 ile 10 FPS arası düşük performans alırsınız. Kendim ilk çıktığı zamanlar almıştım. PCI-e 3 ve 4.0 üzerinden kullanma şansım oldu. Genel olarak bir problem yaşamadım. AMD driver ile sorunlar hiç olmadı. Fakat CS:GO oyunu için iğrenç bir şeydi. AMD 6000 serisi ekran kartları kronik yüksek FPS oyunlarda problemleri oluyor. Tabii her kullanıcı için aynı şey olmuyor, ama genel olarak böyle;

Peki alınır mı? Bende böyle sorunlar yaşar mıyım?

4000 TL bütçem var.

Peki alınır mı? Bende böyle sorunlar yaşar mıyım?
4000 TL ile 2.el temiz RTX 2060 kovalayabilirsin. Garanti konusunda hala garantisi devam eden 2060 bulmak biraz zaman isteyebilir, ama hızlı olsun istersen GTX 1660Ti için azcık sabırlı olursan ve araştırırsan 2. el temiz garantili bulabilirsin. RX 6500XT'den çok daha iyi olur senin için her iki modelde :)

4000 TL ile 2.el temiz RTX 2060 kovalayabilirsin. Garanti konusunda hala garantisi devam eden 2060 bulmak biraz zaman isteyebilir, ama hızlı olsun istersen GTX 1660 Ti için azıcık sabırlı olursan ve araştırırsan 2. el temiz garantili bulabilirsin. RX 6500XT'den çok daha iyi olur senin için her iki modelde :)

İkinci el alma imkanım yok ne yazık ki🙁

Arkadaşlara katılıyorum bu sıralar ikinci el piyasası çakıldı çok güzel kartlar piyasaya çıktı (Mining kartları dahil)

4K fiyatın altında 1070 Ti bile satılıyor. Yani deneyerek ikinci el bir kart alınabilir. Ben olsan temiz 2060 arardım.

Arkadaşlara katılıyorum bu sıralar ikinci el piyasası çakıldı çok güzel kartlar piyasaya çıktı (mining kartları dahil)

4K fiyatın altında 1070 Ti bile satılıyor. Yani deneyerek ikinci el bir kart alınabilir. Ben olsan temiz 2060 arardım.

İkinci el almak istemiyorum almak istesem bile alamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı