RX 6500 XT bilgisayar bir anda donup kalıyor

• Konuyu başlatan Keahi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 616

Keahi

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB 1333 Mhz
Ekran kartı
RX 6500 XT
Anakart
H61MAT D-E
İşlemci
İ5 3570 3.40 Ghz
Bilgisayarım son 1 aydır bazı oyunlarda ve bazı anlarda donup kalıyor. Takılma sesi geliyor ve klavyemin faremin ışıkları gidiyor. Kasa çalışır durumda oluyor. Adamakıllı oyun oynayamaz oldum sorun RAM'de midir PSU'da mıdır anakartta mıdır?

Hocam klasik çözüm deneyin. Sürücüleri kaldırıp temiz kurulum yapın:

İşlem bitince 22.11.2 olanı kurun.

Hocam klasik çözüm deneyin. Sürücüleri kaldırıp temiz kurulum yapın:

İşlem bitince 22.11.2 olanı kurun.

Deneyeceğim.

@turko35408 Sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Muhtemelen sorun ya depolama diski kaynaklı ya da RAM kaynaklı. İkisinin testini yaparak sonuçları atarsanız yardımcı olalım.
Doğrudur hocam. Fakat malum RX serisi. Her şey beklenir.

Düzelmezse testler yapın. OCCT ile stres ve güç testi. Memtest86 ile RAM testi. HDDTune ile diskleri test edin.

Sorun olmadan önce o işlemciyle o ekran kartını verimli kullanabiliyor muydunuz?

Evet kullanabiliyordum. 1 ay önce fear theraphy oynadım. Oyunum bittikten sonra donmuştu. İlk orada başladı sorun.

@turko35408 sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Muhtemelen sorun ya depolama diski kaynaklı ya da RAM kaynaklı. İkisinin testini yaparak sonuçları atarsanız yardımcı olalım.

Depolamam yeni sayılır birkaç ay önce aldım. RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Testleri yapıp atacağım.

AMD'nin yazılımı üzerine biraz düşünelim bence, çünkü her seferinde PC'yi yeniden açtığımda PC şu uyarıyı veriyor " AMD wattson kritik bir hatadan kurtarıldı" benzeri bir uyarı veriyor yazılım. Birkaç forumda da bu gibi durumun tamamıyla adrenalin yazılımından kaynaklı olduğunu yazmışlar.

AMD'nin yazılımı üzerine biraz düşünelim bence, çünkü her seferinde PC'yi yeniden açtığımda PC şu uyarıyı veriyor " AMD wattson kritik bir hatadan kurtarıldı" benzeri bir uyarı veriyor yazılım. Birkaç forumda da bu gibi durumun tamamıyla adrenalin yazılımından kaynaklı olduğunu yazmışlar.

Hayır, AMD WattMan hatası sadece yazılımla alakalı bir durum değil. Sistem RAM hatası yüzünden reset atar, WattMan hatası alırsınız. Sistemde uyumsuz çalışan bir parça vardır, WattMan hatası alırsınız. Elektrikler gider, WattMan hatası alırsınız. Yani genel olarak bu hata sadece ekran kartıyla alakalı bir durum olmayabiliyor.

Hayır, AMD WattMan hatası sadece yazılımla alakalı bir durum değil. Sistem RAM hatası yüzünden reset atar, WattMan hatası alırsınız. Sistemde uyumsuz çalışan bir parça vardır, WattMan hatası alırsınız. Elektrikler gider, WattMan hatası alırsınız. Yani genel olarak bu hata sadece ekran kartıyla alakalı bir durum olmayabiliyor.

WattMan hatası sadece AMD ekran kartına aittir. Özellikle de RX serisi.

Geri
Yukarı