RX 6500 XT ekran kartı ASUS Prime Z270-P ile uyumlu mudur?

5500 almayı düşünüyorum az bir fiyat farkıyla.Konuya yazmaya devam etmemin sebebi diğer arkadaşın fikirlerini almak kendisi gayet bilgili olduğundan dolayı.

@izmirkartali Hocam bu konu baya dallandı budaklandı geç de olsa başka bir konu açtım önemli bir sorum hakkında onu da yanıtlarsanız sevinirim.Son etkinliğimden bulabilirsiniz konuyu.

Evet her ne kadar işlemciyi almış olsam da anakart sorununu hala çözemediğim için son kez buraya bi uğrayayım dedim beyler. Sizlere son (umarım son) bir sorum var. GIGABYTE B450M H UD AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600MHZ (O.C) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Bu anakartı düşünüyorum ryzen 5 5500 aldım önerir misiniz bu anakartı? Bir de bios update yapmam gerekir mi bu anakart için?

@izmirkartali @kadirz123
Gigabyte B450M-S2H için VRM pasif soğutması iyi diyorlar. 57 TL farkla onu alın madem:

BIOS güncellemesi şart mı bilmiyorum. Yani eğer BIOS sürümü F60 (05/03/2021) veya üstü gelirse Ryzen 5000/4000 serisi işlemci desteği hazır demektir. Daha düşük gelirse yükseltmek lazım. Ki F60 versiyonu çıkalı 1,5 yıl olmuş. Herhalde onu da yüklemişlerdir.

Son düzenleme:
Gigabyte B450M-S2H içim VRM pasif soğutması iyi fiyorlar. 57 TL farkla onu alın madem:

BIOS güncellemesi şart mı bilmiyorum. Yani eğer BIOS sürümü F60 (05/03/2021) veya üstü gelirse Ryzen 5000/4000 serisi işlemci desteği hazır demektir. Daha düşük gelirse yükseltmek lazım. Ki F60 versiyonu çıkalı 1,5 yıl olmuş. Herhalde onu da yüklemişlerdir.
Evet pasif soğutması iyidir heat sync de varmış zaten.50 tl farkla bunu almak daha iyi olur haklısınız.Bu fiyat baya uygun geldi black friday e kadar zam yer mi acaba bir tık kumar oynamış gibi olmayayım bekleyerek.

Gigabyte B450M-S2H için VRM pasif soğutması iyi diyorlar. 57 TL farkla onu alın madem:

Bu arada bu anakart micro atx mesela ben gidip rx 6650 falan alsam 3 fanlı bu anakarta ağır gelir mi ya da sığar mı ki belki o tarz bir ekran kartı alıcam da.

370mm uzunlukta ekran kartı desteği var görünüyor.
Sonradan görüp düzenledim hocam kasaya 2 ekran kartı takabilsem uzunlamasına o bile sığar baya geniş atx kasa zaten.Saolun baya bi yardımcı oldunuz konu uyumlulukla başladı 18 sayfa olmuş hayırlısıyla sona gelmişizdir umarım.

Geri
Yukarı