RX 6500 XT fanları aniden dönüyor

Bazı hatta çoğu kartlarda 60° ve üzerine çıktığı zaman fanlar dönmeye başlar. Kısa süreliğine yük altına sokarsanız 60°'yi geçmiş ve fanlar dönmüş, 60°'den düşük değere gelince fanlar durmuş olabilir. Benim 6600 XT'de de var mesela. 60°'den sonra fanlar dönmeye başlıyor. 60°'nin altına indikten çok kısa bir süre sonra duruyor. Kartın marka/modeli nedir?
MSI RX 6500 XT Mech 2x.

Şuan görseldeki gibi bir ayar yaptım fanlar dönmeye ve sıcaklık düşmeye başladı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    163,5 KB · Görüntüleme: 35
@182198 Arkada bir oyun, kartı yoracak program açık mı? Eğer açık değilse hiç normal değil. Fanlar çalışmaz iken bu sıcaklıklarda gezmesi gerekirdi.

@182198 Dikkatimi çeken VRM hızı tam. Boşta olmasına rağmen neden böyle? Kartı ilk geldiği halde mi kullanıyorsun yoksa VRM hızını boşta bile etkileyecek bir ayar yaptın mı? Ayrıca ekran kartının modu dengeli de mi performansta mı? Bazen bu da etkili olabiliyor. Dengeli moda alıp sistemi yeniden başlat. Sonra 0 RPM moduna getir, bakalım düzeldi mi.

@182198 Dikkatimi çeken VRM hızı tam. Boşta olmasına rağmen neden böyle? Kartı ilk geldiği halde mi kullanıyorsun yoksa VRM hızını boşta bile etkileyecek bir ayar yaptın mı? Ayrıca ekran kartının modu dengeli de mi performansta mı? Bazen bu da etkili olabiliyor.
Tam onu araştırıyordum dengeliye nasıl alıyoruz acaba... Bilgisayar güç seçeneklerini dengeliye aldım ama ekran kartını bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı