RX 6500 XT fiyatı düşer mi?

Bildiğiniz bütün resmi/gayriresmi satıcıları bir araya getirseniz Amazon güvenilirliğini sağlayamazsınız. Ne alırsanız alın, önceliği satıcı Amazon olacak şekilde alın derim.
Amazon önce bir doğru düzgün kargo sirketiyle calissın sipariş ettiğim ürün gelmedi 400tl boşa gitti ne güvenirliği

Kullanmadığım için bilmiyorum kalitesini herkes iyi diyor genelde AliExpress'ten alıyorum ama yani bizim satıcılar dururken 200TL için gidip de oradan alınmaz yani aralarda o kadar da uçuk fiyat farkı da olmuyor genelde
Aliexpress ile karşılaştırmak çok doğru olmaz, aralarında büyük fark var. Mesela Amazon'un iade politikasını hiçbir kuruluşta görmedim. Hizmet kalitesi de çok iyi. Bir arkadaş kargosunu sevmemiş sanırım. Kolay Gelsin diye bir firmayla çalışıyorlar, belki ben büyük şehirde yaşadığım içindir bilemiyorum ama çok iyiler kargo konusunda da. Fiyat konusunda da üründen ürüne farklılıklar var. Amazon bazen daha iyi fiyat verebiliyor. Küçük bir örnek vereyim. Ülkemizde dolar çıkarken yapılan zamlar dolar düşünce yapılmadı. Dolar düştüğünde fiyatları neredeyse anlık olarak düzelten tek firma Amazon oldu. Ayrıca Prime ile gelen avantajların yanına yaklaşabilen bir ikinci firma daha bilmiyorum. Bir de Türk satıcı örneği vereyim hızlıca. Malum Çiçeksepeti diye ne olduğu belirsiz bir sitemiz var, yerli(!). Geçenlerde bir arkadaşım Adidas ayakkabı aldı iki adet, fiyatı biraz uygunmuş. Gelen ayakkabıda Didas yazıyordu, harfi eksik koymuşlar. Çakmanın alasını bizim insanımız satıyor hocam, yabancılar bunlarla uğraşmaz bizim kadar.

AliExpress ile karşılaştırmak çok doğru olmaz, aralarında büyük fark var. Mesela Amazon'un iade politikasını hiçbir kuruluşta görmedim. Hizmet kalitesi de çok iyi. Bir arkadaş kargosunu sevmemiş sanırım. Kolay Gelsin diye bir firmayla çalışıyorlar, belki ben büyük şehirde yaşadığım içindir bilemiyorum ama çok iyiler kargo konusunda da. Fiyat konusunda da üründen ürüne farklılıklar var. Amazon bazen daha iyi fiyat verebiliyor. Küçük bir örnek vereyim. Ülkemizde dolar çıkarken yapılan zamlar dolar düşünce yapılmadı. Dolar düştüğünde fiyatları neredeyse anlık olarak düzelten tek firma Amazon oldu. Ayrıca Prime ile gelen avantajların yanına yaklaşabilen bir ikinci firma daha bilmiyorum. Bir de Türk satıcı örneği vereyim hızlıca. Malum Çiçeksepeti diye ne olduğu belirsiz bir sitemiz var, yerli(!). Geçenlerde bir arkadaşım Adidas ayakkabı aldı iki adet, fiyatı biraz uygunmuş. Gelen ayakkabıda Didas yazıyordu, harfi eksik koymuşlar. Çakmanın alasını bizim insanımız satıyor hocam, yabancılar bunlarla uğraşmaz bizim kadar.

Olabilir dediğim gibi genelde ben elektronikte vatan ile çalışıyorum Amazon ile çalışmadığım için yorum yapamıyorum. AliExpress ile çalıştım küçük şeyler aldım ve bir sıkıntı yaşamadım.
Benim demek istediğim Türk satıcılar ve Türkiye garantisi varken yabancı sitelerle çalışmak uygun gelmiyor yoksa herkesin kendi tercihi tabii isterse gider çöpten alır zamanında EBay'dan çok sıkıntı çektik eski kafa insanlarda yabancı sitelerde ufakta olsa bir kuşku kalır ne kadar iyi olursa olsun.

Olabilir dediğim gibi genelde ben elektronikte vatan ile çalışıyorum Amazon ile çalışmadığım için yorum yapamıyorum. AliExpress ile çalıştım küçük şeyler aldım ve bir sıkıntı yaşamadım.
Benim demek istediğim Türk satıcılar ve Türkiye garantisi varken yabancı sitelerle çalışmak uygun gelmiyor yoksa herkesin kendi tercihi tabii isterse gider çöpten alır zamanında EBay'dan çok sıkıntı çektik eski kafa insanlarda yabancı sitelerde ufakta olsa bir kuşku kalır ne kadar iyi olursa olsun.
Ben de çok yeni sayılmam anlıyorum dediğinizi hocam. Vatan çok pahalı genelde, ben pek tavsiye etmiyorum. Ayrıca iade politikaları Amazon'un yanından bile geçemez. Aliexpress her ne kadar güvenilir olsa da ''Çin malı''. Ucuz etin yahnisini denemek isteyene tavsiye edilebilir. Amazon tr'nin garantisi de Türkiye garantisine giriyor bu arada. Ebay de Amazon kategorisine girmez pek. Hepsiburada son zamanlarda bir tık iyileştirme gösteriyor onun haricinde Türk firmalar ne yazık ki ya çok pahalı ya da sattıktan sonra pek ilgilenmeyen firmalar. Tavsiye ederim Amazon'u, deneyin.

Geri
Yukarı