RX 6500 XT R5 1600AF sistem Dying Light'da kasıyor

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba
RX 6500 XT, Ryzen 5 1600 AF ve 16 GB RAM sistemim var. Anakartım 4.0 değil bundan mıdır bilmiyorum fakat Dying Light'ta aldığım FPS bu. Sebebi ne olabilir, işlemci kullanımına baktığımda bu kadar kullanmıyor YouTube'dan izlediğim videolarda, ondan olabilir mi?

Dosya Ekleri

• fps.png
    fps.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ısındığı için kendini koruma amaçlı kullanımı düşüyor bu da drop girmesine sebep oluyor işlemci fanı kontrol ediniz tam oturmamış olabilir termal macun yenile arkadaşın dediği gibi kasa panelini çıkar ya da yan kapağı cıkar.

dostum herkez pcıe 3.0 dan dolayı falan demiş ama hepsi bilgisiz 3.0 ile 4.0 olması bu kadar etkilemez işlemcin eski bir işlemci r5 1600 en fazla 1650 kaldırır aksine üstü bir kartda darboğaz yapar buna ben rx6500xt li sistem kurmuştum bende aynısını yaşamıştım pubg da 20 fps di o karta r5 2600 işlemci almalısın gördüğün gibi attığın fotoğraftada işlemcinin çekirdekleri tam kullanım yani darboğaz var kartı çok kısıtlıyor dargoğazdan dolayıda işlemcine çok yük biniyor ve sıcaklıklar uçuyor o sıcaklık amsaüstü için herhangi bir işlemciye göre normal değil işlemcini yükselt anakart ile alakası yok yükseltmezsen o sıcaklıklar ile anakart ve işlemciyi yakabilirsin termal macun olarak ise sana artic mx-4 macun tavsiye ederim 5600 de bile güzel iş görüyor

dostum herkez pcıe 3.0 dan dolayı falan demiş ama hepsi bilgisiz 3.0 ile 4.0 olması bu kadar etkilemez işlemcin eski bir işlemci r5 1600 en fazla 1650 kaldırır aksine üstü bir kartda darboğaz yapar buna ben rx6500xt li sistem kurmuştum bende aynısını yaşamıştım pubg da 20 fps di o karta r5 2600 işlemci almalısın gördüğün gibi attığın fotoğraftada işlemcinin çekirdekleri tam kullanım yani darboğaz var kartı çok kısıtlıyor dargoğazdan dolayıda işlemcine çok yük biniyor ve sıcaklıklar uçuyor o sıcaklık amsaüstü için herhangi bir işlemciye göre normal değil işlemcini yükselt anakart ile alakası yok yükseltmezsen o sıcaklıklar ile anakart ve işlemciyi yakabilirsin termal macun olarak ise sana artic mx-4 macun tavsiye ederim 5600 de bile güzel iş görüyor
Selamlar.Performanstan memnun olmadığım için ekran kart ve işlemciyi değiştirdim.ryzen 5 5500 ve rx 6600 kullanıyorum şu an gayet iyi :D Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı