RX 6500 XT Ryzen 3 1200 sistem oyunlarda anormal FPS düşüşleri oluyor

Dikkatli okusaydınız bu yorumu yapma gereği duymazdınız, eskiden aynı bu RAM'ler ile aynı bu işlemci ile aynı bu ekran kartı ile oynuyordum düzgün şekilde örnek olarak Apex Legends de FPS değerim aşırı iyiydi 150+ FPS ve drop falan yoktu, daha demin girdim test amaçlı baktım aynı ayarlarda 50 FPS ve aşırı droplu oynanmayacak şekilde oynadım.
Sizin eskiden dediğiniz tam olarak ne zaman?

2-3 ay öncesine kadar bu saydığım değerlerdeydi yaklaşık 2 ay önce işte Valorant'ta droplar yemeye başladım Apex'de 150 FPS alamıyordum sonra 3 hafta kadar bilgisayara girmedim şimdi ise hiç oynanmayacak derece kötü.
Hocam DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, güncel sürücüyü yüklemeyi dener misiniz? Bir de işlemci kaç hertzde çalışıyor, görev yöneticisinden bakabilirsiniz.

Hocam DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp, güncel sürücüyü yüklemeyi dener misiniz? Bir de işlemci kaç Hertz'de çalışıyor, Görev Yöneticisi'nden bakabilirsiniz.

Hocam zaten formattan sonra en güncel sürücüyü sorunsuz şekilde yükledim, dediğinizi yarın yapacağım ama sorunun ekran kartı odaklı olduğunu ihtimal dahiline bile koymuyorum.

Hayır 3.40 GHz çalışıyor performans modunda dediğim gibi gözle görünen bir problem yok donanımsal veya sistemsel zaten öyle olsa niye konuyu açayım başka bir şey var.
Aynı ekran kartım var ve aynı sorun bende de var. Hatta Windows 11'den W10'a bile geçiş yaptım belki düzelir diye ama hala aynı sorun devam ediyor. Bence bu sorun yeni driver güncellemelerinden sonra oldu. Eski driverları yüklemeyi deneyeceğim şimdi. Sonuç alırsam yazarım hocam.
22.5.1 sürümünü indirdim. Şu anda 1 saat civarı Apex Legends üzerinde deneyeceğim.

Son düzenleme:
Aynı ekran kartım var ve aynı sorun bende de var. Hatta Windows 11'den Windows 10'a bile geçiş yaptım belki düzelir diye ama hala aynı sorun devam ediyor. Bence bu sorun yeni driver güncellemelerinden sonra oldu. Eski driverları yüklemeyi deneyeceğim şimdi. Sonuç alırsam yazarım hocam.

Aynı ekran kartım var ve aynı sorun bende de var. Hatta Windows 11'den Windows 10'a bile geçiş yaptım belki düzelir diye ama hala aynı sorun devam ediyor. Bence bu sorun yeni driver güncellemelerinden sonra oldu. Eski driverları yüklemeyi deneyeceğim şimdi. Sonuç alırsam yazarım hocam.
22.5.1 sürümünü indirdim. Şu anda 1 saat civarı Apex Legends üzerinde deneyeceğim.

Sonuçlar eskiden olduğu gibi düzgün olursa geri dönüş yapın çok çektim bu durumdan, FPS droptan Apex oynanmıyor bende.

Hocam yaklaşık 1.30 saattir oynuyorum Apex'i, hiçbir sıkıntı oluşmadı daha.
DDU ile Driver'ı sildim ve 22.5.1 sürümünü indirdim.

Tamamdır hocam deneyeyim şimdi çok sanmıyorum olacağını ama sonuç alırsam geri dönüş yaparım.

Hocam yaklaşık 1.30 saattir oynuyorum Apex'i, hiçbir sıkıntı oluşmadı daha.
DDU ile Driver'ı sildim ve 22.5.1 sürümünü indirdim.

Hocam yükledikten sonra driver ayarı yaptınız mı yaptıysanız hangi modda kurdunuz espor modunda mı kurdunuz oyun mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı