RX 6500 XT sistem Call of Duty Black Ops Cold War FPS düşmesi sorunu

m3rttt34

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim CoD Black Ops Cold War için yetersiz mi? Oyunu dün satın aldım. İndirdim yükledim, inanılmaz droplar takılmalar yaşadım oynanmayacak derecede kötü performans aldım sistemim yetersiz mi başka bir sorun olabilir mi?

sistemim;
Ekran kartı: Sapphire RX 6500 XT
İşlemci: Ryzen 3 3100.
Anakart: MSI A320.
RAM: 2X 8 GB HyperX 3200 MHz DDR4.
PSU: 500W.
SSD: 480 GB.

SSD'de çok az yer kaldı bundan kaynaklı olabilir mi?

Merhaba sistemim CoD Black Ops Cold War için yetersiz mi? Oyunu dün satın aldım. İndirdim yükledim, inanılmaz droplar takılmalar yaşadım oynanmayacak derecede kötü performans aldım sistemim yetersiz mi başka bir sorun olabilir mi?

sistemim;
Ekran kartı: Sapphire RX 6500 XT
İşlemci: Ryzen 3 3100.
Anakart: MSI A320.
RAM: 2X 8 GB HyperX 3200 MHz DDR4.
PSU: 500W.
SSD: 480 GB.

SSD'de çok az yer kaldı bundan kaynaklı olabilir mi?
R3 3100 Bu ekran kartı için yetersiz muhtemelen darboğaz yapıyordur.

İşlemciyi değiştirmeli miyim?

Kesinlikle değiştirmelisiniz. Bu işlemci yerine R3 3300X ya da R5 3600 tercih edilmeli.
Bu işlemcilerden birisini seçerseniz PCI 4.0 gücüne sahip olacaksınız bu da hem darboğaz sorununuzu giderecek hem de PCI 4.0 sayesinde fazladan 15-20 FPS civarında FPS kazanacaksınız.
Eklemeyi unutmuşum ayrıyeten PCI 4.0'da kullanmak için anakartınızıda değiştirmeniz gerekiyor. Yok ben 3.0'da kullanacağım derseniz bu anakart yeterli.

Kesinlikle değiştirmelisiniz. Bu işlemci yerine R3 3300X ya da R5 3600 tercih edilmeli.
Bu işlemcilerden birisini seçerseniz PCI 4.0 gücüne sahip olacaksınız bu da hem darboğaz sorununuzu giderecek hem de PCI 4.0 sayesinde fazladan 15-20 FPS civarında FPS kazanacaksınız.
Eklemeyi unutmuşum ayrıyeten PCI 4.0'da kullanmak için anakartınızıda değiştirmeniz gerekiyor. Yok ben 3.0'da kullanacağım derseniz bu anakart yeterli.
Anladım çok teşekkür ederim.Önce anakartımı değiştirmeliyim işlemciyimi hangi parça daha çok rahatlatır pc yi?

Geri
Yukarı