RX 6500 XT sistem önerisi

karemms

Femtopat
Daha fazla  
Elimde şu an Low-tier bir sistem var. RX 6500XT ekran kartımın yanına en iyi performansı verecek anakart ve işlemci arayışındayım. Şu an ön seçenek olarak; ASUS B550M anakart ve işlemci olarak da Ryzen R5 5600'de karar kıldım. Pcei 4.0 olması ekran kartımdan kaynaklı önem taşıyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Elimde şu an Low-tier bir sistem var. RX 6500XT ekran kartımın yanına en iyi performansı verecek anakart ve işlemci arayışındayım. Şu an ön seçenek olarak; ASUS B550M anakart ve işlemci olarak da Ryzen R5 5600'de karar kıldım. Pcei 4.0 olması ekran kartımdan kaynaklı önem taşıyor. Önerilerinizi bekliyorum.
o ekran kartında bir kaç fps için o anakarta ve işlemciye gerek yok.

ryzen 5 5500/ ryzen 5 3600

A520/B450
yeterli olacaktır.

Önerdikleriniz zaten burada çoğu kişinin önereceği anakart ve işlemci modeli. R5 5600 de stok soğutucu çok iyi iş çıkartamıyor. O yüzden bir tane de kule tipi soğutucu düşünebilirsiniz.

O ekran kartında birkaç FPS için o anakarta ve işlemciye gerek yok.

Ryzen 5 5500/ Ryzen 5 3600

A520/B450
Yeterli olacaktır.

5500 iyi bir işlemci değil, bütçe olarak bir şey belirtmemiş ve en iyi performans demiş. 5500 almak mantıklı değil. İleride daha iyi bir karta geçtiğinde 5500 ile sorun yaşayabilir.

o ekran kartında bir kaç fps için o anakarta ve işlemciye gerek yok.

ryzen 5 5500/ ryzen 5 3600

A520/B450
yeterli olacaktır.
Ağırlıklı oynadığım oyunlar;

FiveM (ekstra önem taşıyor)
MW2 Warzone
LoL
Valorant

Bunların ışığında en optimize ve performanslı parçaları arıyorum. Önerdiğiniz parçalardan alabileceğim sonuç tatmin edici olacakmıdır ?

Önerdikleriniz zaten burada çoğu kişinin önereceği anakart ve işlemci modeli. R5 5600 de stok soğutucu çok iyi iş çıkartamıyor. O yüzden bir tane de kule tipi soğutucu düşünebilirsiniz.

5500 iyi bir işlemci değil, bütçe olarak bir şey belirtmemiş ve en iyi performans demiş. 5500 almak mantıklı değil. İleride daha iyi bir karta geçtiğinde 5500 ile sorun yaşayabilir.
Bütçem o kadar karamsar bir durumda ki hocam. F/P bir hedef koyup onu almak zorundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı