RX 6500 XT sistemde ekran aniden gidiyor

ReavenCache

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Son zamanlar bir sorunla karşılaşıyorum. Sistemde gezinirken birdenbire ekran gitti bilgisayarı yeniden başlattığımda ekran kartımı okumamıştı devre dışı olarak görünüyordu sorun ise driveri düzgün bir şekilde kurulmamış olarak görürünüyordu. Sonra tekrardan driver kurdum düzeldi 2 gün geçti yeniden gitti güvenli moddan DDU ile silip tekrar indirdim yine olmadı monitör olarak 1680x1050 eski bir çözünürlükte monitör kullanıyorum ondan mı kaynaklı bilmiyorum. Ama içimde bir korku var çözmek istiyorum yardımcı olursanız çok güzel olur. Bu arada daha demin ekran gittiğinde monitöre dokundum temas ettim yanlışlıkla daha sonra gitti, neden anlamadım.
@Emma Stone

Nasıl çözebilirim böyle kapandığı zaman sürekli yeniden driver mi indireceğim?
WattMan hatasının sebebi sadece ekran kartı değildir, bunu kesinleştirelim. Ekran kartının stabil çalışmasına engel olan her şey olabilir. Hatalı RAM'ler bile buna sebep.
Şu konudaki çözümleri dene. Ayrıca RAM'lere Memtest86 yap, o konuda kafamız rahat olsun.
Başka ekranın var mı? Ayrıca sistemi başka ekran ile de deneyebilirsin.

Bende bu kartı almayı düşünüyorum korkutuyorunuz adamı :D

Butceniz kisitliysa ve performans istiyorsaniz AMD tercih edebilirsiniz. Ancak yazılımsal kalite, istikrar arıyorsanız NVIDIA en doğru seçim olacaktir. Zaten insanlar bunun farkinda. Parasi olan aliyor NVIDIA'yı. AMD'ye göre evet pahali ancak hakkini da veriyor. 1660 Ti kullanıyorum, bir kere sorun yaşamadım.

Butceniz kisitliysa ve performans istiyorsaniz AMD tercih edebilirsiniz. Ancak yazılımsal kalite, istikrar arıyorsanız NVIDIA en doğru seçim olacaktir. Zaten insanlar bunun farkinda. Parasi olan aliyor NVIDIA'yı. AMD'ye göre evet pahali ancak hakkini da veriyor. 1660 Ti kullanıyorum, bir kere sorun yaşamadım.
NVIDIA, AMD'ye göre driver anlamında tak-çalıştır, onda hemfikirim. Bende de 6600 XT var 4-5 aydır. 1 kere bile sorun yaşamadım. Forumda tonla RX 6000 kullanan var. AMD bu konuda biraz daha uğraştırıyor tabii, o ayrı.

WattMan sorunu gibi geldi. Ekran bir anda kapanıyor ve güç tuşunda kapatmak zorunda kalıyorsunuz, ek olarak bu esnada kasanın ışıkları yanıyor değil mi?

Sürekli driver kurmak zorunda kalırsam zarar verir mi

WattMan hatasının sebebi sadece ekran kartı değildir, bunu kesinleştirelim. Ekran kartının stabil çalışmasına engel olan her şey olabilir. Hatalı RAM'ler bile buna sebep.
Şu konudaki çözümleri dene. Ayrıca RAM'lere Memtest86 yap, o konuda kafamız rahat olsun.
Başka ekranın var mı? Ayrıca sistemi başka ekran ile de deneyebilirsin.

Maalesef başka ekranım yok görüntü gidince ü sinirlendim kapattım çıktım yarın dediğin testleri yapacağım teşekkürler umarım çözülür :(

RX 6500 XT bile ucu ucuna hocam fiyatlar çok artarsa maalesef 2. ele yöneleceğim sanırım

RX 6500 XT bile ucu ucuna hocam fiyatlar çok artarsa maalesef 2. ele yöneleceğim sanırım.

O daha buyuk sıkıntı cunku insanlar deli gibi mining yapıyor. Başınız çok ağrır, benden söylemesi.
NVIDIA, AMD'ye göre driver anlamında tak-çalıştır, onda hemfikirim. Bende de 6600 XT var 4-5 aydır. 1 kere bile sorun yaşamadım. Forumda tonla RX 6000 kullanan var. AMD bu konuda biraz daha uğraştırıyor tabii, o ayrı.

Herkes sorun yaşiyor demek yanlış olur zaten. Sadece bu zamana kadar ekran kartinda sorun yaşayanlar genellikle AMD kullananlar oluyor dedim ki bu inkâr edilemez zaten.

Maalesef başka ekranım yok görüntü gidince ü sinirlendim kapattım çıktım yarın dediğin testleri yapacağım teşekkürler umarım çözülür :(
Çözülür, dert edecek birşey yok. Kartı öneriyorsak arkasında duracağız tabii. Tüm durumları deneriz, hala olmuyorsa kartı iade edersin veya garantiye gönderirsin. Nereden ve ne zaman aldın? Amazon'dan aldıysan iade konusunda üzmeyen bir firma. Şuan için iade düşünme, o en son durum.

Çözülür, dert edecek bir şey yok. Kartı öneriyorsak arkasında duracağız tabii. Tüm durumları deneriz, hala olmuyorsa kartı iade edersin veya garantiye gönderirsin. Nereden ve ne zaman aldın? Amazon'dan aldıysan iade konusunda üzmeyen bir firma. Şu an için iade düşünme, o en son durum.

Sinerji'den aldım 2 hafta geçti ama 2 yolu da denedim DDU yeni driver vs, çözemedim.
Sinerji'den aldım 2 hafta geçti ama 2 yolu da denedim DDU yeni driver vs, çözemedim.
3 gündür falan olmuyordu bugün kablosuna değdim yine gitti

Herkes sorun yaşiyor demek yanlış olur zaten. Sadece bu zamana kadar ekran kartinda sorun yaşayanlar genellikle AMD kullananlar oluyor dedim ki bu inkâr edilemez zaten.
Tabii ki. NVIDIA grafik kartı konusunda bir üniversiteli ise AMD liselidir.

Tabii ki. NVIDIA grafik kartı konusunda bir üniversiteli ise AMD liselidir.

AMD sadece NVIDIA ile değil, Intel ile de rekabet içerisinde. Ayni anda iki kulvarda koştuğu için ve fiyatinin uygun olmasini goz onune aldiğimizda AMD'nin hakkını yemek doğru olmaz :)

Geri
Yukarı