RX 6500 XT görüntü aniden gidiyor

turanoncu

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu sorun bir haftadır başımda. Oyun açarken veyahut Chrome gezinirken bir anda görüntü gidiyor ve bilgisayar standby moda geçiyor. Tekrar açtığımda bazen ekran kartım DxDiag ekranında gözükmüyor. Başıma ilk gelişinde DDU ile temizleyip tekrar güncelini kurdum fakat bugün yine başıma geldi. 1/1.5 sene oldu alalı macun mu yenilemeliyim yoksa farklı bir problem mi vardır? Nasıl anlayabilirim?

Ekran kartım Radeon RX 6500 XT

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadım hala :( Kabloyu taktığım soketi mi değiştireceğim? O soketi söktükten sonra yeni bir soketi nereden bulabilirim?

Power Boost 500W PSU var onu değiştireyim mi? Problemin kaynağı olabilir mi?

Ekran kartında bir tane güç soketi var başka soket yok.

Boşta başka soket varsa takılı olanı çıkarıp onu takacaktınız, ama boşta soket yoksa değiştiremezsiniz.

Bu sorunun 3 sebebi var soket arızası, PSU yetersizliği veya arızası kart arızası.

İlk olarak başka bir PSU ile denemeniz lazım.

Ekran kartında bir tane güç soketi var başka soket yok.

Boşta başka soket varsa takılı olanı çıkarıp onu takacaktınız, ama boşta soket yoksa değiştiremezsiniz.

Bu sorunun 3 sebebi var soket arızası, PSU yetersizliği veya arızası kart arızası.

İlk olarak başka bir PSU ile denemeniz lazım.
Ramlerden ötürü olabilir mi? Çünkü 2x8GB vardi. İkisi aynı markaydı biri cortlayınca farklı marka aldım fakat daha önce yazdığım gibi Mhz değerleri vesaire aynı. Bir daha aynı sorun olursa o rami çıkarıp denemelimiyim? Peki siz RX 6500XT 4GB ekran kartı ve i3 12100F işlemci için hangi PSU önerirsiniz?

RAM'lerle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

PSU almadan önce başka bir PSU ile denemeye çalışın, net tespit yapmak gerekiyor, bazen kartın kendindede sorun çıkabiliyor, düşük bir ihtimal.
Başka deneyecek bir PSU bulamıyorum. Sektöre de çok hakim değilim hangi PSU yu alacağımı bilmiyorum. PSU alsam sorun net çözülecek mi onu da bilmiyorum kafayı yiyeceğim. Soket demiştik o soket size fotoğrafını attığım ekran kartının girişi mi yoksa PSU daki giriş mi onu da anlayamadım bilmiyorum algılarım kapandı bu sinir bozucu sorun yüzünden artık

Başka deneyecek bir PSU bulamıyorum. Sektöre de çok hakim değilim hangi PSU'yu alacağımı bilmiyorum. PSU alsam sorun net çözülecek mi onu da bilmiyorum kafayı yiyeceğim. Soket demiştik o soket size fotoğrafını attığım ekran kartının girişi mi yoksa PSU'daki giriş mi onu da anlayamadım bilmiyorum algılarım kapandı bu sinir bozucu sorun yüzünden artık

Biz buradan sorunu tahmin ediyoruz net tespiti siz yapacaksınız, yoksa yeni bir PSU alın demesi kolay

Bana göre PSU sorunu ama düşük bir ihtimal de olsa kart arızası çıkabilir, onun için PSU almadan denemek gerekiyor.

Bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.

Biz buradan sorunu tahmin ediyoruz net tespiti siz yapacaksınız, yoksa yeni bir PSU alın demesi kolay

Bana göre PSU sorunu ama düşük bir ihtimal de olsa kart arızası çıkabilir, onun için PSU almadan denemek gerekiyor.

Bilgisayarcıdan yardım alabilirsiniz.
Büyük bir yerde yaşamıyorum kendisine söyledim deneyebilir miyiz diye fakat onda max 450W PSU olduğunu söyledi.

Eğer zaman sorununuz yoksa durumu satıcıya iletmeniz ve kontrol etmeleri için onlara göndermeniz daha mantıklı olur. Sorun karttaysa değişim vb. sağlarlar değilse psu sorunu vardır yeni bir psu alırsınız. Ki bence sorun ikisi de değil sorun yanlış yapılandırma gibi.

Eğer zaman sorununuz yoksa durumu satıcıya iletmeniz ve kontrol etmeleri için onlara göndermeniz daha mantıklı olur. Sorun karttaysa değişim vb. sağlarlar değilse psu sorunu vardır yeni bir psu alırsınız. Ki bence sorun ikisi de değil sorun yanlış yapılandırma gibi.
Hocam sistemi bayadır kullanıyorum. Yapılandırma dan kastınız nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı