RX 6500 XT sistemde oyunlar donuyor

• Konuyu başlatan xexa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 194

xexa

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar 2 hafta once xfx in rx6500xt modelını aldım anakartım ve işlemcım desteklemedıgı için gidip bide anakart ve işlemcide aldım fakat apex gibi bi oyunda 140 fps verıp donmalar takılmalar oluyor fakat nfs heat te yüksek ayarlarda oynadıgımda aşırı bı donma olmuyor WHQL driverı yuklu aldıgım sistem şöyle

-XFX rx6500xt 4gb 4 gb 64 bit

-colorful x570 frozen v14 pcıe 4
-ryzen 5 3600 pcıe 4
-samsung m2 ssd pcıe 3
-x2 gskıll 8gb ram 3000 mhz
-win10 64 bit

bu sistemde parcalar uyumlu olmasına ragmen ara ara donmalar oluyor anakarta bıos guncellemesi yapıcaktım bılmedıgım ıcın girmek istemedim o işe ekran kartı drıverları gunceldı oyun ıcınde cozunurlugu de düşürüp 1366x980 e oynadıgımda daha cok donmalar oluyor toplamda 8 bın tl bı para harcadım bu para cop olsun ıstemıyorum nolur yardım edın ıade ettım kabul etmıyorlar iki seçenek var birisi harddisk pcıe3 oldugu için ikincisi bıos güncellemesınden dolayı

BIOS güncellemesi yap bence.

Zor bireye değil YouTube izleyerek yap korkma.

Kabusum oldu ya. En son çare olarak onu düşünuyorum kullananlar varsa bu ekran kartını onlarda deneyimlerini yazarsa güzel olur. Bir de şu hard disk ın PCI-E3 oluşu düşündürüyor yetemiyor mu acaba ekran kartına ya da uyuşmuyor mu parçalar

Kabusum oldu ya. En son çare olarak onu düşünuyorum kullananlar varsa bu ekran kartını onlarda deneyimlerini yazarsa güzel olur.
Selam ben kullandım ama senin bahsettiğin sorunları bu kadar denli yaşamadım. Bioa update buna çözüm olabilir bu kartlar eskisinden farklı artık. Çip olsun teknoloji olsun.

Selam ben kullandım ama senin bahsettiğin sorunları bu kadar denli yaşamadım. Bioa Update buna çözüm olabilir bu kartlar eskisinden farklı artık. Çip olsun teknoloji olsun.

Kullandığım anakartın BIOS Update'ini videolu anlatan da cok yok yani bir refenrans alabileceğim bir şey yok o konuda da çekingenim.

Kullandığım anakartın BIOS Update'ini videolu anlatan da cok yok yani bir refenrans alabileceğim bir şey yok o konuda da çekingenim.
Msi ise msi asus ise asus bios update yazın technopat paylaşıyor bu tarz şeyleri. Recep ustadan izleyin. Çekinmeyin bir flasha bi kaç mb birşey yükleyip update yapacaksınız. Bilgisayarcı bunun için sizden iyi bir ücret isteyebilir.

Geri
Yukarı