Çözüldü RX 6500 XT sistemde oyunlarda görüntü gidip geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NumanOZT

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR3
Ekran kartı
RX 6500 XT
Anakart
Turbox Anakart
İşlemci
i7 3770
Yeni ekran kartı aldım bilsayarima, bugün geldi. Model RX 6500 XT. Daha önce onboard HDMI ile kullaniyordum, bugün Display'e geçtim. FurMark'ta sorun yok ama oyunlara girdiğimde ekranda karelerde oluşan gri çizgiler görüntü saliselik gidip geliyor ama HDMI kullanırken aynı karta sorun yaşamıyorum. Ne kaynaklı arıza olabilir (HDMI ile de bir kez oyunda crash yedim)?

Çözüm
Kendim kurdum ekran kartına da kablodan olabilir mi sence çünkü hdmı kullandığında problem yok

Anakart değişince otomatik işlemci ram de değişmek zorunda kalıyor bütçe yetersiz ki kablodan olabilir mi sence hdmı kullanırken problem yok kart da yeni ztn bugün geldi
Dediğin gibi kablo kaynaklı sorundur o zaman. HDMI kullanmaya devam et.
Windows otomatik driver kurduysa ondan olabilir. Kendiniz driver kurun.
Kendim kurdum ekran kartına da kablodan olabilir mi sence çünkü hdmı kullandığında problem yok

Anakartı değiş fikrimce.
Anakart değişince otomatik işlemci ram de değişmek zorunda kalıyor bütçe yetersiz ki kablodan olabilir mi sence hdmı kullanırken problem yok kart da yeni ztn bugün geldi

Dediğin gibi kablo kaynaklı sorundur o zaman. HDMI kullanmaya devam et.

Çözüm

Geri
Yukarı