RX 6500 XT ve i3 10100F darboğaz yapıyor

Şu an 5700 TL'ye hepsibrada da var sanırım.

H510M Pro MSI.

Hocam 2-3 seneye RX 6600 geçeceğim zaten bu şimdilik beni götürsün yeter.

2-3 sene sonra RX 6600 çöp olur. Yani şöyle diyeyim: 2-3 yıl sonra çıkacak oyunları oynamak istiyorsanız RX 6600 o oyunları Ultra da oynatamayabilir.

Forumda darboğaz olup olmayacağı hakkında konu açmadınız mı?
O işlemci çok fazla darboğaz yapar 6500 XT ile.

Forumdaki bütün konularda darboğaz olmayacağı yazıyordu ve sistemin tamamen aynısı olan Webtekno'nun sword sisteminde herhangi bir darboğaz oluşmuyor RAM'le alakalı olduğunu düşünüyorum PUBG ve BF1 RAM isteyen oyunlar.

Şu an 5700 TL'ye hepsibrada da var sanırım.

2-3 sene sonra RX 6600 çöp olur. Yani şöyle diyeyim: 2-3 yıl sonra çıkacak oyunları oynamak istiyorsanız RX 6600 o oyunları Ultra da oynatamayabilir.
Benim amacım daha çok rekabetçi ve hikaye oyunları. CS:GO, Valorant, R6, RDR2 gibi oyunları ön planda tutacağım.

RX 6500 XT + i3 10100F 8 GB RAM yeni bilgisayar satın aldım ve geldiğinde Windows 10 falan kuruluydu herhangi bir driver yüklemedim veya sıfırlama yapmadım. AMD'nin Driver'ı kurulu olduğu için driver yükleme ihtiyacı duymadım daha doğrusu. Oyunlara girdiğimde ayarları yükseğe çekmeme rağmen ekran kartı kullanımı %50-60 falan işlemci %80-90 arasında oluyor ve genelde drop giriyor. Denediğim oyunlar Battlefield 1, PUBG ve Squad. Herhangi bir sıcaklık problemi de yok ekran kartım 50-60 işlemci 70-75 derecelerde.

Anakart H410M-A bu arada.
Hype uno mu aldınız bende siparis verdim kargoda anakartı 510 yaptım bende darboğaz yapar mı acaba

Forumdaki bütün konularda darboğaz olmayacağı yazıyordu ve sistemin tamamen aynısı olan Webtekno'nun sword sisteminde herhangi bir darboğaz oluşmuyor RAM'le alakalı olduğunu düşünüyorum PUBG ve BF1 RAM isteyen oyunlar.

Kağıt üzerinde olmaz. Ama gerçek kullanıma geçince performansta düşüş fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı