RX 6500 XT'li sistem için yükseltme önerisi

Anakart olarak B560M Pro modellerine bakabilirsin. Cok yanlış bir sistem kurmuşsun, ekran karti, Anakartin PCI-E4 desteği vermediği icin %10 daha az performans veriyor, Anakart in yüzünden işlemcin %10 daha az performans veriyor.

İşlemcinin PCIe 4.0 desteği yok hangi anakartı alırsa alsın PCIe 3.0 çalışacak sistem.

11400F'de var 4.0 desteği.

İşlemcinin PCIe 4.0 desteği yok hangi anakartı alırsa alsın PCIe 3.0 çalışacak sistem.

11400F'de var 4.0 desteği.
Biliyorum pcie4 olmadigini fakat RAM klidi var anakartin,oda işlemci ve Ram da performans düşürüyor ,bu kayip senin sandigin gibi az bişi değil.

Biliyorum pcie4 olmadigini fakat RAM klidi var anakartin,oda işlemci ve Ram da performans düşürüyor ,bu kayip senin sandigin gibi az bişi değil.

%5 maksimum, benchmark testleri var hepsinin. Edeceği masrafa değmez. Hali hazırda 6500 XT'de o kazanımı da hissedemez veri yolu darboğazında olduğu için.

RX 6600 ya da daha üstün bir kart kullanır o vakit işlemci, anakart yükseltmeleri düşünülür.

Önerileriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar ozman anakart değiştiryorum daha sonra ekran kartı veya işlemci duruma göre buradan yazarım yine veya yeni konu açarım.

Geri
Yukarı