RX 6500 XT'li sistem için yükseltme önerisi

DROHEX

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımdaki parçaları biraz yükseltmek istiyorum. Bunun için uygun parçaları sizlerin yardımıyla karar vermek istiyorum. Bilgisayar parçalarından anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

16 GB RAM.
ASUS Prime H410M-A anakart.
RX6500 XT Mech 4 GB ekran kartı.
650W powersuply.
Parça parça da 1 TB yakın SSD.

Öncelik olarak ekran kartını yükseltmek istiyorum ancak anakart uyumu olur mu yoksa başka bir şeylere ihtiyacım var mı onu öğrenmem lazım.
Devasa bir bütçem yok. Ekran kartımı satıp üzerine ekleyip alacağım gibi düşünüebilirsiniz.
Mümkün oldukca FPS artışı yaşamak istiyorum ve drop olmasın istiyorum. Bütün parçaları zamanla değiştireceğim ama şu anda ekran kartı yükselteceğim onun için farklı bir şey önermeyin. Yardımlarınızı bekliyorum.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımdaki parçaları biraz yükseltmek istiyorum. Bunun için uygun parçaları sizlerin yardımıyla karar vermek istiyorum. Bilgisayar parçalarından anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

16 GB RAM.
ASUS Prime H410M-A anakart.
RX6500 XT Mech 4 GB ekran kartı.
650W powersuply.
Parça parça da 1 TB yakın SSD.

Öncelik olarak ekran kartını yükseltmek istiyorum ancak anakart uyumu olur mu yoksa başka bir şeylere ihtiyacım var mı onu öğrenmem lazım.
Devasa bir bütçem yok. Ekran kartımı satıp üzerine ekleyip alacağım gibi düşünüebilirsiniz.
Mümkün oldukca FPS artışı yaşamak istiyorum ve drop olmasın istiyorum. Bütün parçaları zamanla değiştireceğim ama şu anda ekran kartı yükselteceğim onun için farklı bir şey önermeyin. Yardımlarınızı bekliyorum.:)

İşlemciniz ve bütçeniz nedir?

Bende 10400F kullanıyorum, degismen gereken 1. Parça Anakart olmali, RAM kilidi var kullandığın Anakartta, İşlemci ve RAM'in performansını sınırlıyor. Daha yüksek Ekran karti tavsiye etmem Darboğaz yaşarsın

Anladım arkadaşlar öncelik anakart diyorsunuz soruyu değiştireyim o zaman anakart önerebilir misiniz ama yine aynı parçaları geri takmam gerek ona uygun bir kart.

Anladım arkadaşlar öncelik anakart diyorsunuz soruyu değiştireyim o zaman anakart önerebilir misiniz ama yine aynı parçaları geri takmam gerek ona uygun bir kart.

Hayır, ölü sokete boşuna masraf yaparsın anakart ile. 2666Mhz yerine 3000Mhz çalışınca işlemcinin performansı uçmayacak. Keza 10400F PCIe 3.0 destekli bir işlemci olduğundan ötürü 6500 XT'den (PCIe 4.0 x4) zerre ek performans çıkaramazsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sebeple şimdilik ilk ve tek yapman gereken şey 6500 XT'yi satıp ikinci elden RX 6600 ve 6600 XT gibi bir karta geçmek olacaktır.

Anakart olarak B560M Pro modellerine bakabilirsin. Cok yanlış bir sistem kurmuşsun, ekran karti, Anakartin PCI-E4 desteği vermediği icin %10 daha az performans veriyor, Anakart in yüzünden işlemcin %10 daha az performans veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı