RX 6500XT 3800 TL!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dolar yüzünden maalesef yapılacak bir şey yok, 5 lira olsa dolar belki 2000 liranın altında olurdu.

5i bırakın hocam 10 TL ve altında dalgalanmadan sabit kalsa bizim gibi PC parçası kovalayanlar için çok çok iyi olacak.

Dolarla alakası yok ekran kartı piyasasının, en azından şu an yok.
Dolarla alakası olmasa bizim aynı fiyattan almamız lazım bu kartın çıkış fiyatı 200 dolar şu an. Evet belirleyici etkenler var ama dolar da etkili maalesef.

Dolarla alakası olmasa bizim aynı fiyattan almamız lazım bu kartın çıkış fiyatı 200 dolar şu an.
Dostum bu dediğin şey en son 2003'te falan yaşandı. Ekran kartı piyasası 1 yıldır bu kadar kabarık değildi. Tonlarca sebep varken topu dolara atmak ne kadar mantıklı sence? Azıcık işi bilen birisi sorunun kaynağının dolar olmadığını anlayabiliyor.

Dostum bu dediğin şey en son 2003'te falan yaşandı. Ekran kartı piyasası 1 yıldır bu kadar kabarık değildi. Tonlarca sebep varken topu dolara atmak ne kadar mantıklı sence? Azıcık işi bilen birisi sorunun kaynağının dolar olmadığını anlayabiliyor.
Biliyorum ben de sebepleri zaten, bu kartlar yurt dışından geliyor ve doğal olarak dolar ile satılıyor bilmem anlatabildim mi? Ya kardeşim 10 sene önce çıkan ekran kartı da kur neyse ona göre satılıyordu eskiden bu kadar kriz yoktu, RX 570 1000 liraydı mesela o zaman kriz var mıydı yoktu, fırsatçılık var mıydı vardı az da olsa. Piyasa böyle sadece ekran kartı piyasası değil ki her şeyde böyle, fırsatçılar her yerde olur. Sebepler çeşitli zaten merak etmeyin.

Biliyorum ben de sebepleri zaten, bu kartlar yurt dışından geliyor ve doğal olarak dolar ile satılıyor bilmem anlatabildim mi? Ya kardeşim 10 sene önce çıkan ekran kartı da kur neyse ona göre satılıyordu eskiden bu kadar kriz yoktu, RX 570 1000 liraydı mesela o zaman kriz var mıydı yoktu, fırsatçılık var mıydı vardı az da olsa. Piyasa böyle sadece ekran kartı piyasası değil ki her şeyde böyle, fırsatçılar her yerde olur.
Firsatçılar ve mining en çok bu 1 yıl içerisinde patladı. 1 yıldan öncesinde her şey yine pahalıydı ama bu denli değildi. 1 yıl öncesine kadar komple sistem alabilecek durumden sadece ekran kartı alabilecek duruma geldik. Bunun sebebi dolar falan değil.

Firsatçılar ve mining en çok bu 1 yıl içerisinde patladı. 1 yıldan öncesinde her şey yine pahalıydı ama bu denli değildi. 1 yıl öncesine kadar komple sistem alabilecek durumden sadece ekran kartı alabilecek duruma geldik. Bunun sebebi dolar falan değil.

Bu mining belası biter mi? Ya da bitmese bile GPU piyasasını rahatlatacak ve gamerlara kapı açacak bir adım atılabilir mi? LHR yeterince etkili oldu mu?

Fırsatçılar ve mining ciler yurt dışında yok mu? Yurt dışında 200 dolarlık ürün 3 4 k ya gelsin.

Bu mining belası biter mi? Ya da bitmese bile GPU piyasasını rahatlatacak ve gamerlara kapı açacak bir adım atılabilir mi? LHR yeterince etkili oldu mu?
Hayır maalesef, LHR etkili olsaydı fiyatlar çok daha önceden düşerdi. ETH hâlâ yüksek, mining hâlâ devam ediyor. Şu an piyasanın bir miktar iyileşme sebebinin savaş kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Rusya'ya gitmeyen GPU'lar diğer ülkelere dağıtıldı ve GPU bolluğu oldu.

Anlatamıyorum galiba tekrardan belirteyim. Bu kartın çıkış fiyatı 199$, yani şu anki kurla 14.71 ile çarpınca 2950 ₺ civarı bir fiyatı oluyor, son verilere göre AMD ve NVIDIA tarafında %25'lik bir fazlalık var MSRP'ye göre, bir de bunun üzerine kar payı ekleyince işte 4000 ₺ ortaya çıkıyor, hadi GTX 1650'nin 4000₺ olmasını NVIDIA olmasından dolayı fırsatçılık yapmalarından anlarım ama dolar yokmuş gibi bahane ederseniz hayalden başka bir şey olmaz bu. Bu kurla RX 6500 XT'nin 3000 liranın altında olmasını beklemeyin, dolar 15 ₺ iken.
Hayır maalesef, LHR etkili olsaydı fiyatlar çok daha önceden düşerdi. ETH hâlâ yüksek, mining hâlâ devam ediyor. Şu an piyasanın bir miktar iyileşme sebebinin savaş kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Rusya'ya gitmeyen GPU'lar diğer ülkelere dağıtıldı ve GPU bolluğu oldu.
4 GB ekran kartıyla da aşırı mining yapılmaz di mi? RX 580 8 GB olsa anlarım da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı