RX 6600 500W güç kaynağı yeter mi?

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben XFX speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 ekran kartını güç kaynağını araştırmadan satın aldım.
Benim kasada 500 watt +80 bronz güç kaynağı takılı fakat sitesinde minimum güç kaynağı 550 watt yazıyor. Sizce bendeki güç kaynağı bu kartı beslemeye yeter mi acaba?

2K'da kullanacaksan elinin altında bir overclock videosu da olsun. 6600 1080P yüksek/ultra için mükemmel bir kart olsa da 2K'da bundan uzaklaşabilir. İhtiyacın olursa izler bakarsın adam ne yapıyor ne ediyor. Güç kaynağından yana derdin olmasın 100-120w ancak çekiyor bu kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım hocam çok teşekkürler paylaşım için. Kendi ekran kartımı biraz önce sattım aldığım kartta hala elime ulaşmadı maalesef. Bilgisayarsız kaldım anlayacağınız 2 gün sonra ancak deneye bilirim 😞

Kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama. Benim işlemcim Intel i7 8. nesil 16 GB RAM var 500 watt güç kaynağım var şu anda GTX 1050 takılı bende RX6600 almayı düşünüyorum herhangi bir problem olur mu olmuyor isede VR takıldığı zaman herhangi bir problem yaşar mıyım?

@DreamHunterr 6600'ün oyunlarda yaklaşık 100-120W civarı bir güç tüketimi var. Kağıt üzerinde evet yeterli olur yalnız eski ve sertifikasız güç kaynağın varsa hangi kart olduğu fark etmeden değiştirmek sağlıklı olur.

Kasayı 2019 yılında 2. el olarak aldım içindeki her şey orijinal Excalibur kasa aklımdaki tek soru ekran kartını taktıktan sonra HTC Vive takarsam malum görüntü vs için güç alıyor kasadan bu sorun çıkartır mı?

@DreamHunterr bütçene bağlı. Güç kaynağı ise onu bilemezsin belki haftaya çöker belki 3 sene sonra. Biz eşeği sağlam direğe bağlayalım yeter.

Ekran kartı Max 120 watt kullanıyor biraz araştırma yaptım ve işlemci en yüksek 86 watt çekiyor. Toplam 206 watt ediyor elimde 294 watt kalıyor fan anakart vs harcarmı bilmiyorum harcıyorsada onlarada 150 watt civarı bir enerji gitse elimizde kalıyor gene bir problem olmaz herhalde. VR kaç watt enerji kullanıyor bilmiyorum araştırırsam bulabilirim sanırım.
@DreamHunterr bütçene bağlı. Güç kaynağı ise onu bilemezsin belki haftaya çöker belki 3 sene sonra. Biz eşeği sağlam direğe bağlayalım yeter.

Baz istasyonları ve gözlük toplam olarak 16 watt tüketiyor 2 baz istasyonu var. Gözlüğün bir üst modeli 2.5-3.5 watt elektrik tüketiyormuş sanırım bir problem olmaz. Senin düşüncen nedir?

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı