RX 6600 ara ara yeşil ekran veriyor

hasemir

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 8gb 2x8 RipjawsV 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial 500 gb m2ssd
Ekran kartı
RX6600 sapphire pulse
Anakart
MSI H510M A Pro
İşlemci
i3 1100F
Ben RX6600 aldım daha birkaç gün oldu ama 1 saniyeliğine anlık yeşil ekran çıkıyor geri gidiyor ve bu aşırı nadir oluyor ama yine de yeni aldığım bir ekran kartında böyle bir şey olması canımı sıkıyor. Sizce yazılımsal mı ve güncellemeyle geçer mi yoksa iade mi edeyim?

Farklı sürücüler ve bazı çözüm yollarını denedikten sonra iade edebilirsiniz. Ayrıca şu ayarları yapmayı dener misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben RX6600 aldım daha birkaç gün oldu ama 1 saniyeliğine anlık yeşil ekran çıkıyor geri gidiyor ve bu aşırı nadir oluyor ama yine de yeni aldığım bir ekran kartında böyle bir şey olması canımı sıkıyor. Sizce yazılımsal mı ve güncellemeyle geçer mi yoksa iade mi edeyim?
Radeon serilerinde yeşil ekran tamiri ile ilgili bir video izlemiştim, tamir ile ilgilendiğimden. Yeşil ekran olmasının sebebini GPU nun pinlerinin birinde veya bir kaçında lehim probleminden kaynaklandığı söyleniyordu. İşlemci ısınana kadar yeşil ekran hataları oluyordu işlemci ısındıktan sonra sorun olmuyordu. Tamirini şu şekilde yaptılar ekran kartını BGA cihazına koyup ısıttılar ve işlemcinin üzerine 200-230 derece sıcak hava vererek lehimlerin tamamen pinlere temas etmesini sağladılar ve sorun çözüldü.

Sende bilgisayarında GPU stress testi yapıp ekran kartının iyice ısınmasını sağla ve gözlemle ısınınca da sorun yaşıyor musun?

Radeon serilerinde yeşil ekran tamiri ile ilgili bir video izlemiştim, tamir ile ilgilendiğimden. Yeşil ekran olmasının sebebini GPU'nun pinlerinin birinde veya bir kaçında lehim probleminden kaynaklandığı söyleniyordu. İşlemci ısınana kadar yeşil ekran hataları oluyordu işlemci ısındıktan sonra sorun olmuyordu. Tamirini şu şekilde yaptılar ekran kartını BGA cihazına koyup ısıttılar ve işlemcinin üzerine 200-230 derece sıcak hava vererek lehimlerin tamamen pinlere temas etmesini sağladılar ve sorun çözüldü.

Sende bilgisayarında GPU stress testi yapıp ekran kartının iyice ısınmasını sağla ve gözlemle ısınınca da sorun yaşıyor musun?

20 dk 8xmsaa stres testi yapmıştım ama hiçbir sıkıntı çıkmadı bilgisayarı ilk açtığım zaman oluyor 1 kere sonra birkaç saat sonra belki bir daha çıkıyor yeşil ekran.

20 dk 8xmsaa stres testi yapmıştım ama hiçbir sıkıntı çıkmadı bilgisayarı ilk açtığım zaman oluyor 1 kere sonra birkaç saat sonra belki bir daha çıkıyor yeşil ekran.
O zaman servise gönderin. GPU pinlerinde soğuk lehim olabilir. Çok ısındığı zaman yeşil ekran olmuyorsa büyük olasılıkla lehim sıkıntısı olabilir.

Geri
Yukarı