RX 6600 ara sıra donmalarve takılmalar oluyor

chary

Centipat
Daha fazla  
RX 6600 kullanıyorum videoları tam ekran yapınca ya da tarayıcı da gezerken nadir de olsa oyunlarda anlık, takılıp gelmeler oluyor ve bu AMD ile alakalı tabii ki kullanılmayacak derecede değil ama olduğunda can sıkıcı bir durum. Bu sorunu gerek çevremde gerek forumlarda yaşayanlar var yaşamayanlar da var bu da ilginç tarafı.
İnanmayacak kişiler için örneğin AMD resmi sitesinde 23.10.2 sürümü patch notes da bu sorunu çözdüğünden söz ediyor ama sorun hala devam ediyor, şu an için en son sürüm olan 24.1.1 kullanıyorum her güncelleme de sorunla karşılaşma biçimim değişebiliyor.

1707081261086.png

Sizin eski sürümlere dönmek dışında önerdiğiniz bir çözüm var mı?

RX 6800 ile bu sorun bende de vardı. Telegram'dan fotoğraf açınca ekran kararıyordu wpden video açınca, Netflix Alt Tab'larda ve saydıklarında aynı problemi yaşıyordum. Sonra sürücüler geldikçe çözüldü.

24.1.1'den önceki sürümdeyim. 24.1.1 indirdim ama Steam VAC sorunu görünce yüklemedim. İşin özü 24.1.1'den önce ne varsa DDU ile mevcutu silip onu yüklemeni tavsiye ederim.

RX 6600 kullanıyorum videoları tam ekran yapınca ya da tarayıcı da gezerken nadir de olsa oyunlarda anlık, takılıp gelmeler oluyor ve bu AMD ile alakalı tabii ki kullanılmayacak derecede değil ama olduğunda can sıkıcı bir durum. Bu sorunu gerek çevremde gerek forumlarda yaşayanlar var yaşamayanlar da var bu da ilginç tarafı.
İnanmayacak kişiler için örneğin AMD resmi sitesinde 23.10.2 sürümü patch notes da bu sorunu çözdüğünden söz ediyor ama sorun hala devam ediyor, şu an için en son sürüm olan 24.1.1 kullanıyorum her güncelleme de sorunla karşılaşma biçimim değişebiliyor.

Eki Görüntüle 2107611

Sizin eski sürümlere dönmek dışında önerdiğiniz bir çözüm var mı?

AMD sürücüleri ile ilgili çok bilgim yok fakat forumlarda araştırdım biraz 23.7.1 ve 23.7.2'yi önerenler var ne kadar eski bilmiyorum fakat herkeste sürücü stabil olmayabiliyor uğraşırım derseniz forumları biraz sizde araştırın deneme yanılma ile stabil sürücüye 1-2 saat içinde ulaşırsınız diye düşünüyorum tek çaresi bu gibi bu sorunlar tek AMD de olmuyor zaten NVIDIA ekran kartım için bende çok sürücü aramıştım.

AMD sürücüleri ile ilgili çok bilgim yok fakat forumlarda araştırdım biraz 23.7.1 ve 23.7.2'yi önerenler var ne kadar eski bilmiyorum fakat herkeste sürücü stabil olmayabiliyor uğraşırım derseniz forumları biraz sizde araştırın deneme yanılma ile stabil sürücüye 1-2 saat içinde ulaşırsınız diye düşünüyorum tek çaresi bu gibi bu sorunlar tek AMD de olmuyor zaten NVIDIA ekran kartım için bende çok sürücü aramıştım.
Şubat 2023 de almıştım kartı. Sanırsam dediğiniz versiyonlarda düzelmişti. Şu an 24.1.1 den bir önceki sürümdeyim ve sorun yok.

Belkide üreticiler artık bu kadar sık ve çok model çıkartmayı bırakmalılar. 2020 üretimli karta mining den mütevellit 2023 de ulaşabilip halen sürücü sorunu yaşamak insanı üzüyor.

Sürekli yeni model çıkıyor, her modelde birşeyler süslüyorlar ama ham performanslarda büyük bir ilerleme yok gibi.

Geri
Yukarı