RX 6600 yeşil ekran

mayles

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Patriot Viper Steel 8GB DDR4 3200MHz (2 tane)
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 EVO 256GB
Ekran kartı
Sapphire RX 6600
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
İşlemci: Ryzen 3 3100
2 gün önce internetten RX 6600 aldım. Bilgisayar açıldığı zaman 1-2 saniyeliğine yeşil ekran çıkıyor, sonra normale dönüyor, ekran aniden kararıyor, pikseller belirip kayboluyor. Sürücüyü silip yükledim, HDMI kablosunu değiştirdim ama hiçbir işe yaramadı. Kendim halledemeyince bilgisayarcıya gittim abi FurMark testi yaptı ama bir sorun gözükmedi. Monitörden olabilir mi acaba?

Muhtemelen monitördendir ama bir de başka bir prize takıp deneyin bence.

2 gün önce internetten RX 6600 aldım. Bilgisayar açıldığı zaman 1-2 saniyeliğine yeşil ekran çıkıyor, sonra normale dönüyor, ekran aniden kararıyor, pikseller belirip kayboluyor. Sürücüyü silip yükledim, HDMI kablosunu değiştirdim ama hiçbir işe yaramadı. Kendim halledemeyince bilgisayarcıya gittim abi FurMark testi yaptı ama bir sorun gözükmedi. Monitörden olabilir mi acaba?

Hocam başka bir kartla deneyin eğer gene oluyorsa sorun monitördendir olmuyorsa RX6600ü iadeye gönderebilirsiniz 14 güne kadar iade hakkınız vardır.

Çok küçük bir ihtimal olsa da sistem parçaları uyumsuzluk yapmış olabilir. Bazı markalar birbirlerini sevmiyor. Ama bu çok küçük bir ihtimal bilginiz olsun yine de.

Hocam aynı sistemin RX 6500 xtli modelini kullanıyorum sorunsuz çalıştı.

Denedim. Hiçbir türlü algılamadı ama kasada 2. HDMI girişi vardı (görüntü vermiyor) onu algıladı.

Tek çare iade olarak gözüküyor.

İade edersiniz hocam isterseniz 2. el aldığınız fiyata kart bakabilirsiniz NVIDIA kanadında. (tabii isterseniz)

Son düzenleme:
Hocam aynı sistemin RX 6500 xtli modelini kullanıyorum sorunsuz çalıştı.

İade edersiniz hocam isterseniz 2. el aldığınız fiyata kart bakabilirsiniz NVIDIA kanadında. (tabii isterseniz)

Hocam gönderdim bugün aradılar ve sorunun monitörün modelinden kaynaklandığını söylediler. Satıp yenisini alacağız artık.

Geri
Yukarı