RX 6600 ara sıra takılıyor ve görüntü gidiyor

Hyquer

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8x2 2400mhz
Ekran kartı
Xfx 6600
Anakart
Asus prime B350M-A
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600x
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce yeni ekran kartı aldım.
Kullanmaya başladıkça video izlerken olsun, normal Office programları kullanırken olsun, bilgisayar drop yiyor ve arada ekran kararıyor gelmiyor.
Kabloyu ekran kartından çıkarıp takınca falan geliyor, sizce sorun nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

Donanım:
ASUS Prime B350M-A
AMD Ryzen 5 5600X.
XFX 6600.
Corsair Vengeance 8x2 2400MHz.
Corsair VS600.

Yakınlarda M.2 SSD ve RAM almayı düşünüyordum ama bu sorunlar arttı nedenini çözemedim.
PC'ye yeni format attım SSD'ye yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce yeni ekran kartı aldım.
Kullanmaya başladıkça video izlerken olsun, normal Office programları kullanırken olsun, bilgisayar drop yiyor ve arada ekran kararıyor gelmiyor.
Kabloyu ekran kartından çıkarıp takınca falan geliyor, sizce sorun nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

Donanım:
ASUS Prime B350M-A
AMD Ryzen 5 5600X.
XFX 6600.
Corsair Vengeance 8x2 2400MHz.
Corsair VS600.

Yakınlarda M.2 SSD ve RAM almayı düşünüyordum ama bu sorunlar arttı nedenini çözemedim.
PC'ye yeni format attım SSD'ye yüklü.

Kullandığın kabloda sorun olabilir. HDMİ kullanıyorsan kabloyu değiştirmeni öneririm. Driverları kurdunuz mu hem?

Displayport kablo kullanıyorum driverleri de kurdum
Ram yetersiz geliyor olabilir mi
Ramleri değiştirmenizi öneririm. 3600 veya 3200mhz geçmeniz şart bence. Artı olarak televizyonda deneyin. Hatta HDMI kablo ile bağlanın varsa evde her türlü vardır alın takın monitöre deneyin. Eğer çözülürse sorun ya ekran kartında yada ramde. Benim düşüncem ramde olması ramler sorunlu olabilir.

Geri
Yukarı