RX 6600 ekran kartı 102 derece oluyor

Full'de çalışıyor sanırsam, tabii yük olmadığı için şu an dönmüyor fanlar.

Gelişmiş kontrölü etkinkeştirip oradan manuel atttırın test edin Full'de çalışsa evde helikopter sesi çıkartır. Kartlar çift BIOS geliyor normalde eğer slient BIOS modundaysa ısınmasına rağmen fan hızını arttırmıyor.

Gelişmiş kontrölü etkinkeştirip oradan manuel atttırın test edin Full'de çalışsa evde helikopter sesi çıkartır. Kartlar çift BIOS geliyor normalde eğer slient BIOS modundaysa ısınmasına rağmen fan hızını arttırmıyor.

Gelişmişi açıp ince ayarları da açtım burada sanırım ısıya göre hızı arttırıyor burada hepsini fullesem gereksiz çalışır fanlar muhtemelen tam olarak ne yapmalıyım

Dosya Ekleri

• AMD Software_ Adrenalin Edition 30.04.2024 14_55_50.png
    AMD Software_ Adrenalin Edition 30.04.2024 14_55_50.png
    144,5 KB · Görüntüleme: 9
Gelişmişi açıp ince ayarları da açtım burada sanırım ısıya göre hızı arttırıyor burada hepsini fullesem gereksiz çalışır fanlar muhtemelen tam olarak ne yapmalıyım
60 dereceden sonra %70de çalışsın 80-90 civarına gelirse %90a al. Sonra furmak testi at dereceler iyiyse kademe kademe kıs. Kart sorunlu mu değil mi anlayalım böylece.

60 dereceden sonra %70'de çalışsın 80-90 civarına gelirse %90a al. Sonra furmak testi at dereceler iyiyse kademe kademe kıs. Kart sorunlu mu değil mi anlayalım böylece.

Şöyle yaptım şimdi FurMark testi yapayım değerleri atarım hemen

60 dereceden sonra %70'de çalışsın 80-90 civarına gelirse %90a al. Sonra furmak testi at dereceler iyiyse kademe kademe kıs. Kart sorunlu mu değil mi anlayalım böylece.

1 dakikalık benchmark değerleri bu şekilde oldu.

Dosya Ekleri

• AMD Software_ Adrenalin Edition 30.04.2024 15_02_37.png
    AMD Software_ Adrenalin Edition 30.04.2024 15_02_37.png
    132,5 KB · Görüntüleme: 7
  • Adsız - Kişisel - Microsoft​ Edge 30.04.2024 15_08_28.png
    Adsız - Kişisel - Microsoft​ Edge 30.04.2024 15_08_28.png
    81,9 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Şöyle yaptım şimdi FurMark testi yapayım değerleri atarım hemen

1 dakikalık benchmark değerleri bu şekilde oldu.

Yani kart sorunlu değil kasa mesh olsa biraz daha düşer. Şimdi ses seni rahatsız etmiyorsa böyle kullan rahatsız ediyorsa fanları biraz daha kısabilirsin. Muhtemelen kart silent BIOS modunda.

Yani kart sorunlu değil kasa mesh olsa biraz daha düşer. Şimdi ses seni rahatsız etmiyorsa böyle kullan rahatsız ediyorsa fanları biraz daha kısabilirsin. Muhtemelen kart silent BIOS modunda.
Kartın üzerinde küçük bşr anahtar butonu var mı?

Dosya Ekleri

• images (10).jpeg
    images (10).jpeg
    29,6 KB · Görüntüleme: 7

Kartın üzerinde küçük bşr anahtar butonu var mı?

Ses biraz yüksek ama rahatsız etmiyor odanın dışından duyulmuyor bile, kart üstünde de herhangi bir buton yok, anlamadığım şey ise 86 derecede %100 çalışıyordu zaten ama oyunda öyle çalışmasına rağmen yine 95 ortalamasın buluyordu yine de

Ses biraz yüksek ama rahatsız etmiyor odanın dışından duyulmuyor bile, kart üstünde de herhangi bir buton yok, anlamadığım şey ise 86 derecede %100 çalışıyordu zaten ama oyunda öyle çalışmasına rağmen yine 95 ortalamasın buluyordu yine de
Ayarlamadan sonra oyun içi sıcaklıklara baktınız mı

Bu ciddi bir sorun, RX 6600 düşük wattlı bir GPU olmasına rağmen bu kadar ısınması anormaldir.

Benim RX 6600'm yük altında maksimum 71 dereceyi görüyor.

Bu ciddi bir sorun, RX 6600 düşük wattlı bir GPU olmasına rağmen bu kadar ısınması anormaldir.

Benim RX 6600'm yük altında maksimum 71 dereceyi görüyor.

Sapphire olmasının da etkisi olabilir ama haklısınız çok fazla yine de, bu arada forumdakiler sağ olsun o hotspot sıcaklığıymış onu öğrendim ama 102 olmasa da yine 90-97 civarı görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı