RX 6600 ekran kartı 102 derece oluyor

Sapphire olmasının da etkisi olabilir ama haklısınız çok fazla yine de, bu arada forumdakiler sağ olsun o hotspot sıcaklığıymış onu öğrendim ama 102 olmasa da yine 90-97 civarı görüyor.
Ben üç fanlı Gigabyte kullanıyorum. Fanları tam güçte çalıştırdığımda yük altında bile 60'dan yükselmiyor.

Sapphire epey eleştirilen bir marka.

Ben üç fanlı Gigabyte kullanıyorum. Fanları tam güçte çalıştırdığımda yük altında bile 60'dan yükselmiyor.

Sapphire epey eleştirilen bir marka.
Sapphire epey eleştirilen marka tabi ama fanları tam güç çalıştırdığında da geçmesin bir zahmet. Bende de Sapphire var, fan %38'deyken normal sıcaklık 71, hotspot sıcaklığı da 82'yi geçmedi. Kartlarda üretim kaynaklı hatalar olabiliyor. Belki arkadaş ona denk gelmiştir. Kasada yeterli hava akışı yoksa da bu sıcaklıklara ulaşabiliyor ekran kartları.

Dosya Ekleri

• AMD Software_ Adrenalin Edition 2.05.2024 00_16_30.png
    AMD Software_ Adrenalin Edition 2.05.2024 00_16_30.png
    184,8 KB · Görüntüleme: 8
Kasanın mesh olmaması bayağı etkiliyor muhtemelen ben kasanın fanları kapatınca hem CPU'nun hem de GPU'nun ısı bayağı artıyor.

E tabii bir de kasada ek fan yok öndeki 3 fan da mesh olmadıgı için etkisini gösteremiyor cama üflüyor birazcık ısınacak ona kasa değiştirmekten başka yapacak çok bir şey yok gibi

Geri
Yukarı