RX 6600 ekran kartı 75 dereceye ulaşıyor

skblackmamba

Centipat
Dostlar, selam.

Bir adet RX 6600 sahibiyim. Kartı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Son zamanlarda gözlemlediğim bir durum var. Ekran kartı yükteyken maksimum ulaştığı sıcaklık 70-71 derece civarı oluyordu. Son zamanlardaysa oyun fark etmeksizin, yükte olduğunda 75-76 derece seviyelerinde dolaşıyor. Fanlar zaten Zero RPM, onlarda bir sorun yok. Bu sorun niçin olmuş olabilir? Kartı açıp termal macun yenilemem gerekir mi? Bu arada kart hala garanti altında, son 4 ayı kaldı. Aydınlatırsanız güzel olur dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar, selam.

Bir adet RX 6600 sahibiyim. Kartı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Son zamanlarda gözlemlediğim bir durum var. Ekran kartı yükteyken maksimum ulaştığı sıcaklık 70-71 derece civarı oluyordu. Son zamanlardaysa oyun fark etmeksizin, yükte olduğunda 75-76 derece seviyelerinde dolaşıyor. Fanlar zaten Zero RPM, onlarda bir sorun yok. Bu sorun niçin olmuş olabilir? Kartı açıp termal macun yenilemem gerekir mi? Bu arada kart hala garanti altında, son 4 ayı kaldı. Aydınlatırsanız güzel olur dostlar.
Macun değişimi için garantiye gönderebilirsiniz.

Evet Sapphire Pulse modelinden. Sorun teşkil etmediğini ben de biliyorum tabii ama normalde 70 oluyorken 75 olması bir tık can sıktı.

Bende aynı modeli kullanıyorum, sıcaklık 75-76 normalde, biraz undervolt yaparak kullanıyorum 70-71 üzeri görmüyorum. 2 senedir macun değişimi yapılmadıysa onu da yapın.

75 derece hala iyi bir sıcaklık fakat garanti bitimi yaklaştığına göre bakım için garantiye yollayabilirsiniz.

Ben üç fanlı Gigabyte RX 6600 ile 71 dereceyi görüyorum. (sessiz modda)

Geri
Yukarı