RX 6600 ekran kartının ömrü bitiyor mu?

Kebap24

Hectopat
Yer
Antalya
RX6600 taş gibi kart ama yeni oyunlar çok fazla sistem istemeye başladı. Örnek olarak Hogwarts Legacy. Şimdi Hogwarts Legacy'nin optimizasyonu kötü bunu ben de biliyorum ama biraz korkutmuyor değil açıkçası. Sizce RX 6600 1080p +60FPS performansı ne zamana kadar götürür? Görüşlerinizi merak ediyorum. Bence maksimum 2 yıl götürür ondan sonra ayar kısmaya başlarız zaten ayar kısarsak uzun bir zaman götürür ondan yana sıkıntım yok.

Oyun firmaları bence bu AMD ve NVIDIA ile anlaşarak oyun yapıyorlar bu kart daha geçen sene çıkmadımı bende RX6600'lı sistem aldım ne yani her sene bilgisayarmı toplayacağız bu saçmalık nedir böyle?

Oyunlar Unreal Engine 5 gibi yeni nesil motorlarda yapılacağı için muhtemelen yetmeyecek. Örneğin Fortnite lumen teknolojisini kullanarak sistemleri zorlamaya başladı bile.

Böyle her kötü optimizasyonlu oyunu baz alır kart seçerseniz her sene en üst seviye kart almanız lazım 6600 kullanan da drop yiyor 4090 kullanan da Hogwarts'da aman aman ne grafik gördünüz 5 senedir hangi oyun çıktı da grafikte devrim yaptı düzgün optimizeli oyun olduğu sürece o kart sizi 3-4 sene çok rahat götürür merak etmeyin öyle yok 50GB VRAM lazım 5090 lazım diyenlere de çok itibar etmeyin zaten orta seviye bir kart alıyorsunuz F/P üründen 5 sene her oyunu Ultra oynamayı düşünmüyorsunuzdur başta alırken.

Yeni konular

Geri
Yukarı