RX 6600 ekran kartının yazılımsal problemleri var mı?

aLİ4213213

Femtopat
Daha fazla  
AMD ekran kartlarında çok yazılımsal sorunların olduğu söyleniyor. Ben de RX 6600 almak isteyen biri olarak çekindim açıkçası. RX 6000 serisinde de aynı şekilde fazla mı bu sorunlar? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2019 ve öncesindeki kartlarda bitti o iş. 6xxx serisi tertemiz, nur topu gibi bir seri. Ara sıra çok nadir olarak 6900 XT kartlarında yazılımsal problemler çıkabiliyor. Onlar da aşırı nadir önceki serilere göre.

AMD ekran kartlarında çok yazılımsal sorunların olduğu söyleniyor. Ben de RX 6600 almak isteyen biri olarak çekindim açıkçası. RX 6000 serisinde de aynı şekilde fazla mı bu sorunlar? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

AMD'nin önü çok açik günden güne gelişmekte ve NVIDIA'ya kıyasla driver sorunu yaşama olasılığı biraz daha yüksek ancak sistemini temiz kullanirsan, ne udugu belirsiz yabanci yazilimlardan uzak durursan bir sorun yaşamazsin. Fiyat performans faktörü de goz onune alindiginda kesinlikle Radeon derim ben.

6600 XT kullanıyorum bilgisayar aniden kapanmadıkça bir sıkıntı olmuyor elsktrik gittiğinde WattMan ayarları sıfırlanıyor o kadar.

6600, piyasadaki en F/P kartlardan birisi. 6000 serisinde WattMan hatası genellikle 3. parti nedenlerden oluyor. Sistem ne kadar yamuksa kart da o kadar yamuk davranır kısacası. Ekran kartını besleyen elemanlar ne kadar sağlamsa kart da o kadar sorunsuz çalışır. WattMan, kartın stabil çalışmasını engelleyen bir durumda kullanıcıyı uyaran bir hata bildirimidir.

Bende de 6600 XT var 5-6 aydır. Elektrik kesintisi vb. her durumu yaşıyor sürekli sistem. Bir kere bile WattMan yemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wattman pek görülmüyor bu kartlarda mimarinin sağlam olmasında dolayı. Ama yinede yazılımı optimist arkadaşların söylediği kadar kusursuz değil yazılım tarafı. Hala bazı sürücülerde çeşitli sorunlar yaşanabiliyor.

2019 ve öncesindeki kartlarda bitti o iş. 6xxx serisi tertemiz, nur topu gibi bir seri. Ara sıra çok nadir olarak 6900 XT kartlarında yazılımsal problemler çıkabiliyor. Onlar da aşırı nadir önceki serilere göre.
Çok teşekkürler birde bu problemlerin kesin bir çözümü yok diyorlar ondan korktum biraz

6600, piyasadaki en F/P kartlardan birisi. 6000 serisinde WattMan hatası genellikle 3. parti nedenlerden oluyor. Sistem ne kadar yamuksa kart da o kadar yamuk davranır kısacası. Ekran kartını besleyen elemanlar ne kadar sağlamsa kart da o kadar sorunsuz çalışır. WattMan, kartın stabil çalışmasını engelleyen bir durumda kullanıcıyı uyaran bir hata bildiri midir?

Bende de 6600 XT var 5-6 aydır. Elektrik kesintisi vb. her durumu yaşıyor sürekli sistem. Bir kere bile WattMan yemedim.

Teşekkürler, bu arada bu sorunların tam olarak bir çözümünün olmadığını söylediler. Bu yüzden çekindim açıkçası. Peki bu sorunları çözmenin gerçekten kesin ve net bir yolu var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı