AMD ekran kartlarının yazılımsal problemleri devam ediyor mu?

CS Relboron

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Merhaba, bu aralar sistem alacağım. Şu AMD ekran kartlarının yazılım sorunları kafamı kurcalamasa direkt 6800 ekran kartlı hazir mantis sistemi alacaktım fakat 2 haftadır düşünüyorum karara varamadım. Bir yandan fiyatlar artacak ya da stoklar bitecek diye acele ediyorum, bir yandan neredeyse her gün en azından bir tane AMD ekran kartıyla alakalı açılan yazılım sorunuyla alakalı konular beni yine düşünmeye itiyor. Herkes farklı bir şey söylüyor, kimi çıkıp 6000 serisinde sorun falan kalmadı diyor, kimi çıkıp sorunlar devam ediyor diyor. Yani bunca paraları verip hata alabilirsin belli olmaz gibi bir düşünceyle hareket etmekte saçma geliyor bana. Tamamen oyun odaklı düşünüyorum, gel gelelim ki bu zamana kadar hep NVIDIA kullandım ve gerçekten hiçbir problem ile karşılaşmadım. NVIDIA almak istesem 3070 Ti yönleniyorum ama fiyat olarak arada çok fark ediyor. AMD ekran kartları konusunda özellikle 6800 için yazılım sorunlarının ne derecede olduğu konusunda nasıl olabileceği konusunda tecrübeleri fikri olanlar net bir şekilde belirtebilir mi artık? Ona göre bir an önce sistemi almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı