RX 6600 için OC ayarı önerisi

Frekans kutucuğunu uzun aralıklarla kullanma. 2650-2800 gibi ver. Veya 2700-2800. Her oyun tam güç çekecek diye de bir şey yok. Örnek olarak RDR2'ded 400-430W civarı çekerken başka bir oyunda 380Watt çektiğide oluyor benim veya Warzone'da 250W civarı.

Eki Görüntüle 1473599

Böyle yaptım şu an. Stock iken Dying Light 2'de 70 FPS alıyordum, MPT ayarlarını yapmadan önce normal O.C ile 74'e çıkıyordu, MPT + OC ile de 79'a çıktı ancak diğer oyunlarda fark edilir derecede bir performans artışı gözlemleyemedim. Önerebileceğiniz başka bir ayar var mı performansı arttırabilecek?

@Tolga Samet @deadfellow Şu anlık böyle kullanıyorum. GPU çoğu oyunda fazla ısınmıyor ancak Black Desert'te GPU sıcaklığı 78 civarlarında, hotspot ise 107-109 civarlarında geziyor. Böyle kullanmamda bir sakınca var mı sizce? Uzun vadede kartı yorar mı, sorun çıkartabilir mi?

Dosya Ekleri

• son.png
    son.png
    110,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
@Gapirkont Problem olmaz. Bende de GTFO çok güç tüketiyor, o sebepten hot spot 105 derece oluyor. Diğer oyunlarda 150-160W civarı. PCB'ni internette bulabilirsen kaç adet kaçlık mosfet var bak istersen. Ona göre kesin yorum yapabiliriz.

VR VDDC sıcaklığı VRM'lerinin sıcaklığı oluyor. Furmarktan test aç ya da oyun oyna altta açık kalsın bu program. Sonrasında bakarsın en fazla kaç derece oluyor diye.

Gerçi VDDCI sensörü sadece Memory VRM'lerinin sıcaklığıymış. Vcore'u besleyen VRM'lerin sıcaklık sensörü bulunmaması çok garip.

Hocam GPU 160W güç çekerken sıcaklıklar bu şekilde. Anormal bir durum var mı gözünüze çarpan?

Dosya Ekleri

• whw.PNG
    whw.PNG
    50 KB · Görüntüleme: 36
@Gapirkont Görünürde bir sıkıntı yok ancak hot spot 110 dereceye fazla yakın.

*Ayriyeten voltajın 1120mV'a kadar çıkmış. 6600 XT'de 1100mV üzerine asla çıkmıyor. XFX'lik bir problem mi acaba, düşürdürücü.

@Gapirkont Görünürde bir sıkıntı yok ancak hot spot 110 dereceye fazla yakın.

*Ayriyeten voltajın 1120mV'a kadar çıkmış. 6600 XT'de 1100mV üzerine asla çıkmıyor. XFX'lik bir problem mi acaba, düşürdürücü.
RX6600'lerin hepsi 1150V stock olarak galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı