RX 6600 için sürücü önerisi

Anlamadığım FPS yüksekken nasıl takılıyor bilmiyorum.

%1 FPS stabil olmalı. Shader cache de eğer oluşturulmadıysa, takılması normal. Oynamaya devam edin.

%1 FPS stabil olmalı. Shader cache de eğer oluşturulmadıysa, takılması normal. Oynamaya devam edin.

Evet oynadıkça drop azaldı şu an sadece bir kere oldu.

Son sürümde herhangi bir sorun göremedim ben. Sizde hangi sorun vardı?

Forza Horizon 5 oynarken FPS yüksek ama drop yiyordum 150'den 130a düşüyordu ama hissediyordum takılmayı.

Son sürümde herhangi bir sorun göremedim ben. Sizde hangi sorun vardı?

GTA 5'te falan denemiştim hiçbir sıkıntı yoktu.

Forza Horizon 5 oynarken FPS yüksek ama drop yiyordum 150'den 130a düşüyordu ama hissediyordum takılmayı.

Bu arada belleklerim 2133 MHz olmuş nasıl oldu bilmiyorum belki de ondandı.

Oyunu SSD'ye taşıdım ve drop yaşamıyorum teşekkürler yorumlarınız için.

Son düzenleme:

Bu arada belleklerim 2133 MHz olmuş nasıl oldu bilmiyorum belki de ondandı.

Oyunu SSD'ye taşıdım ve drop yaşamıyorum teşekkürler yorumlarınız için.

BIOS'tan XMP açın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben örnek olarak MSI attım anakartınızın markası neyse markayı girip XMP açma yazın çıkar.

23.12.1 tam bir çöp çıktı wattman'lar coştu özellikle bilgisayarı açarken görüntü gidiyor.

22.5.1'den 23.12.1'e kadar genel olarak sorunlu olduğunu gözlemlediğim sadece 2 sürücü var. Onlar da 23.9.2 ve 23.9.3 sürümleri. Genel bir sorun olsaydı muhtemelen 23.12.2 sürümüyle düzeltilirdi. Malum AMD sorun olmadıkça ayda 1 sürücü çıkartıyor.

@Mehmet18 takılma konusunda şunu deneyebilirsin. Fayda etmezse sürücünün performans > ayarlanıyor sekmesinden GPU ayarı "Özel" seç, sonrasında GPU Frekansı ve gelişmiş kontrolleri aktif ederek Min. Frekansı 1600 MHz olarak ayarla ve uygula. Diğer ayarlara dokunmana gerek yok. Eski sürücü kullanmanın da gereği yok ayrıca.

22.5.1'den 23.12.1'e kadar genel olarak sorunlu olduğunu gözlemlediğim sadece 2 sürücü var. Onlar da 23.9.2 ve 23.9.3 sürümleri. Genel bir sorun olsaydı muhtemelen 23.12.2 sürümüyle düzeltilirdi. Malum AMD sorun olmadıkça ayda 1 sürücü çıkartıyor.

@Mehmet18 takılma konusunda şunu deneyebilirsin. Fayda etmezse sürücünün performans > ayarlanıyor sekmesinden GPU ayarı "özel" seç, sonrasında GPU frekansı ve gelişmiş kontrolleri aktif ederek minimum frekansı 1600 MHz olarak ayarla ve uygula. Diğer ayarlara dokunmana gerek yok. Eski sürücü kullanmanın da gereği yok ayrıca.

Hocam şu an yarım saat falan oynadım oyun akıcı gibi 22.5.2 kullanıyorum yarım saat falan oynadım drop ortadan kalktı gibi diyelim ki hikayeli bir oyun oynuyorum o zaman sıkıntılı biraz.

Bu arada araştırdım Forza Horizon 5'te NVIDIA kısmında da drop yaşayanlar varmış önceden.

23.9.1 kullanıyordum. İyiydi.

23.12.1'de ise donmalar var gibi.

Geri
Yukarı