RX 6600 için uygun anakart önerisi

Bütçe
2500

rotindaa21

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb
İşlemci
İ5-4460
Merhaba arkadaşlar,

Benim bir ASUS Dual Radeon AMD RX 6600 ekran kartım var ve bu ekran kartını PCI-e 4.0 desteğiyle tam performansta kullanabileceğim uygun bir anakart arıyorum. Yaklaşık olarak 2.500 TL civarında bir bütçem var. Anakart önerilerinizi bekliyorum.
Hangi işlemciyi kullanacağımı sormayın, çünkü onu daha sonra alacağım. Öncelikle uygun bir anakart önerisi ile başlamak istiyorum. Teşekkürler!

Hocam işlemciyi belirlemeden anakartı nasıl belirleyeceksiniz? Ekran kartı her anakarta olur ancak her işlemci her anakarta olmaz. En azından Intel ya da AMD diye belirtirseniz yardımcı olabilirler

Ryzen 5600

Bütçeye bağlı olarak b450 veya b550. Tabii size yeni ram de gerekecek bu işlemlerde n sonra. İşlemciniz eski, malesef mevcut anakartın desteklediği en tepe modeli versek bile darboğaz yaşarsınız.

Kesinlikle, anakart alarak başlayıp daha sonra işlemci seçimine geçmeyi planlıyorum. Şu an için ASUS Dual Radeon RX 6600 ekran kartım için uygun bir anakart önerisi arayışındayım. Teşekkürler!

İşlemcinize uygun en güncel anakart. Tavsiyem şu an bu işlemciye anakart almamanız. İkinci elden Ryzen işlemciler ile birlikte satılan yeni nesil anakartlara yönelebilirsiniz. Eski işlemci ve eski anakart çok fazla götürmez. Tavsiyem bu şekilde.

Tabi Stok fan önermiyorum ben 5600 için hocam bir kule tipi soğutucu işinizi görür

Ryzen 5600

Bütçeye bağlı olarak B450 veya b550. Tabii size yeni RAM de gerekecek bu işlemlerde n sonra. İşlemciniz eski, maalesef mevcut anakartın desteklediği en tepe modeli versek bile darboğaz yaşarsınız.

Kesinlikle tercih edilmeli.

Tabii Stok fan önermiyorum ben 5600 için hocam bir kule tipi soğutucu işinizi görür

4 aydır kullanıyorum stok fan ile. Hava akışınız kötüyse stok fan kabusa sebep oluyor. Kesinlikle kule tipi şart.

İşlemcinize uygun en güncel anakart. Tavsiyem şu an bu işlemciye anakart almamanız. İkinci elden Ryzen işlemciler ile birlikte satılan yeni nesil anakartlara yönelebilirsiniz. Eski işlemci ve eski anakart çok fazla götürmez. Tavsiyem bu şekilde.
Anladım. Şu anda PC'de söz konusu anakart zaten takılı durumda. Ancak PCIE desteğinin 2.0 olduğunu biliyorum ve bu yüzden anakartı değiştirmek istiyorum. Daha sonra önerdiğiniz uygun anakarta uyumlu bir işlemci almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı