RX 6600 kaç yıl götürür?

RX 6600 bence gayet iyi bir kart. Güç olarakta iyi durumda. Biraz garip geldi söyleminiz. Yeni kartları görünce ekmek veresiniz gelmiyorsa, satıp RTX 4090'a geçmemek için sorununuz yok demektir. Bazen elindekiyle mutlu olmak gerek. Bahsettiğimiz kart GTX 1050 2GB değil R7 360 değil yani.
Şimdi sürekli yeni kartlar çıkıyor, kaliteli oyunların da sistem gereksinimleri birden yükselmeye başladı, hâliyle insan endişeleniyor. Hiç olmadık oyunların istedikleri sistem şaşırtıyor.
Ağustos 2021'de çıkmış bir GPU. Ne ara öldü de gıdadan kestiniz?

Şimdi sürekli yeni kartlar çıkıyor, kaliteli oyunların da sistem gereksinimleri birden yükselmeye başladı, hâliyle insan endişeleniyor. Hiç olmadık oyunların istedikleri sistem şaşırtıyor.
O konu biraz firmaların optimizasyona verdikleri öneme göre değişiyor. 1080p'de RTX 3070 isteyen bir oyunun makul olmasını beklememek gerekir.

O konu biraz firmaların optimizasyona verdikleri öneme göre değişiyor. 1080p'de RTX 3070 isteyen bir oyunun makul olmasını beklememek gerekir.
Bu oyunlar da güzel oyunlar oluyor. Bir arkadaş, firmalar artık optimizasyona, özelliklerden çok amaçları daha fazla oyuncuya ulaşmak oldu dedi. Umarım öyle olur zira hiç olmadık şekilde bizi yeni kartlara mecbur bırakıyorlar.

Bu oyunlar da güzel oyunlar oluyor. Bir arkadaş, firmalar artık optimizasyona, özelliklerden çok amaçları daha fazla oyuncuya ulaşmak oldu dedi. Umarım öyle olur zira hiç olmadık şekilde bizi yeni kartlara mecbur bırakıyorlar.
AAA oyunlar için RX6600'ün 1080p'de eli hala güçlü. FSR, RSR gibi ekstralarınız olacak. Olay sadece yüksek seviye ekran kartı almakla kalmıyor. Eğer onu 1080p'de kullanacaksanız besleyecek bir işlemci de gerekiyor.

Reis çok uzun zamandır R7 240 kullanıyorum. Götürür ciddi söylüyorum. Ama 10 sene 20 biraz abartı.
Her oyunu oynatır anlamında, yüksek ayarlar anlamında abartı dedim. Tabi düşük sistem gereksinimi olan oyunları her türlü oynarsın.

8 sene götürür. Sanki her gün Cyberpunk veya Crysis gibi süper grafik isteyen oyunlar çıkıyormuş gibi... Çok rahat yeter. Artık oyun firmaları oyunlarını NVIDIA gibi sürekli kart çıkaran firmalara değil oyunu oynamak isteyen oyunculara yapıyorlar. Optimizasyon vs ile zaten çoğu oyun medium da bile kötü görünmüyor.

Unreal Engine 5.0 ile oyunlar çoğaldığı zaman RTX 3070 ve altı kartlar 1080p için sıkıntıya girmeye başlar ama tabii bu süre çok uzunda olabilir.

Ben 4 yıldır intel hd graphics kullanıyordum sinirden parçaladım borderlands 2 adlı oyunu oynamak için yazılımcı gibi oyunun dosyalarına oyunun çözünürlüğünü 128p kaplamaları 70p gölgeleri ve motion blur’u kapatma kodu yazıp saatlerce oynamıştım hey gidi günler :/

Ben 4 yıldır Intel HD Graphics kullanıyordum sinirden parçaladım Borderlands 2 adlı oyunu oynamak için yazılımcı gibi oyunun dosyalarına oyunun çözünürlüğünü 128p kaplamaları 70p gölgeleri ve Motion Blur'u kapatma kodu yazıp saatlerce oynamıştım hey gidi günler :/

HD grafik yine iyiymiş. Zamanında mobil Intel 965GM ile CoD2'yi 640x480 20 FPS ile oynayıp bitirmiştim, Toshiba L40 15j laptop modeliydi.

Geri
Yukarı