RX 6600 OC ayarları nasıl olmalı?

MyLegend

Decapat
@Alazzzz bende 6600 XT var, değerleri farklı. Nasıl yapılacağı için bu var yalnızca.

@Alazzzz bende 6600 XT var, değerleri farklı. Nasıl yapılacağı için bu var yalnızca.

Bunu kastetmiştim hocam doğru hatırlayamamışım.

Şimdi inceleyecegim hocam teşekkürler.

Şahsen ben yaptığımda pek bir şey yükselmedi. Tavsiye etmem.

Voltaj ayarlaridir vesaire fark edecegini düşünüyordum diğer arkadaşların yorumlarini inceleyerek bir sonuca varicam tavsiyen için teşekkürler hocam.

Şimdi inceleyecegim hocam teşekkürler.

Biraz uzun ve karışık gelebilir başta. Her detayına girdim, neyin ne olduğunu öğrenirsen ileride gözün kapalı bile yapmaya başlarsın. Orada rehbere eklemeyi unuttuğum bir bilgiyi buraya yazayım.

Diyelim çok yüksek frekans ya da düşük voltaj verdin ve Radeon Software/sürücü çöktü. Yeni değerler girmeden önce sistemi bir kere yeniden başlat öyle devam et. Daha temiz oluyor.

Şahsen ben yaptığımda pek birşey yükselmedi. Tavsiye etmem.

Hangi oyunda ve nasıl OC yaptın? Biraz kurcalarsan güzel artışlar elde edilebiliyor. Şimdi 6600 XT ile yaptım, düz 6600'ün de aynı potansiyeli var.

Stok.

Screenshot_1.jpg

Overclock.

Screenshot_5.jpg

Son düzenleme:
Katılıyorum kendi 6700xt kartımda %10-%13 arası bir artış var. Yapmak gayet mantıklı bir zararı da yok.

Cyberpunk az artış yaşadığım oyunlardan biri yine baya artış var

Stok
1675368263016.png

Oc
1675368312324.png

Biraz uzun ve karışık gelebilir başta. Her detayına girdim, neyin ne olduğunu öğrenirsen ileride gözün kapalı bile yapmaya başlarsın. Orada rehbere eklemeyi unuttuğum bir bilgiyi buraya yazayım.

Diyelim çok yüksek frekans ya da düşük voltaj verdin ve Radeon Software/sürücü çöktü. Yeni değerler girmeden önce sistemi bir kere yeniden başlat öyle devam et. Daha temiz oluyor.

Hangi oyunda ve nasıl OC yaptın? Biraz kurcalarsan güzel artışlar elde edilebiliyor. Şimdi 6600 XT ile yaptım, düz 6600'ün de aynı potansiyeli var.

Stok.

Eki Görüntüle 1655012

Overclock.

Eki Görüntüle 1655011

Paylaşımınızi okudum hocam sistem elime geçer geçmez deneyeceğim zaten kartımın modeli ASUS Dual 8 GB herhangi bir ısınma sorunu yasiyacagimida düşünmüyorum fakat bir sorum daha olacakti. Ryzen 5 5500 olduğu için sistem geldiğinde testlerini tamamladıktan sonra işlemciye undervolt yapmayı düşünüyorum çünkü stok soğutucu ile kullanacağım. İşlemciye uyguladigim işlem ekran kartını etkiler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı