RX 6600 overclock ayarları nasıl olmalı?

Voltaj vermemi önerir misiniz? Açıkçası pek sıcak bakmıyorum hiç denemediğim için. Voltaj vermeden yapsam kayda değer bir performans artışı sağlayabilir miyim?

Bir şey fazla gelirse sürücü çöküp yeniden başlar, biz bunları 50 kere yaptık korkulacak bir durum yok. Güç limitini %20, voltajı 1120, maksimum frekans 2650Mhz, VRAM hızını da 1800Mhz yap sağ üstten değişiklikleri kaydet bakalım nasıl gidecek oyunlarda.

Bir şey fazla gelirse sürücü çöküp yeniden başlar, biz bunları 50 kere yaptık korkulacak bir durum yok. Güç limitini %20, voltajı 1120, maksimum frekans 2650, VRAM hızını da 1800Mhz yap sağ üstten değişiklikleri kaydet bakalım nasıl gidecek oyunlarda.
Yanma tarzı bir durum olmaz yani değil mi?

Tamamdır deniyorum sonuçları yazıcam.
Bir şey fazla gelirse sürücü çöküp yeniden başlar, biz bunları 50 kere yaptık korkulacak bir durum yok. Güç limitini %20, voltajı 1120, maksimum frekans 2650MHz, VRAM hızını da 1800MHz yap sağ üstten değişiklikleri kaydet bakalım nasıl gidecek oyunlarda.

Hocam bir şey daha soracağım, videoda ve sizin söylediğiniz gibi voltajı 1120 yaparsak düşürmüş olmuyor muyuz? Stok hali 1150 çünkü. Yani artırmamız gerekmez mi?

Hocam bir şey daha soracağım, videoda ve sizin söylediğiniz gibi voltajı 1120 yaparsak düşürmüş olmuyor muyuz? Stok hali 1150 çünkü. Yani artırmamız gerekmez mi?

UV+OC yapıyoruz. Düşürülmesi tam tersi iyi ama diyelim sen bu frekansları girdin oyunda çöktü. Frekansı +10 artırır öyle denersin. 1150v ile ne yaparım dersen bu sefer frekansı +10 artırmaya başlarsın.

Elin o sayfaya alışınca çok kolay. Bir tık çekiyorsun, sağ üstten kaydet deyip bir oyun veya test açıp takip ediyorsun. Eksik veya fazla bir şey varsa Radeon çöküp yeniden başlıyor. Dene seversin, korkulacak bir durum da yok, benim ekran kaç kere kendinden geçti Furmark rekoru kırmaya çalışırken ama karta zarar gelmiyor.

UV+OC yapıyoruz. Düşürülmesi tam tersi iyi ama diyelim sen bu frekansları girdin oyunda çöktü. Frekansı +10 artırır öyle denersin. 1150v ile ne yaparım dersen bu sefer frekansı +10 artırmaya başlarsın.

Elin o sayfaya alışınca çok kolay. Bir tık çekiyorsun, sağ üstten kaydet deyip bir oyun veya test açıp takip ediyorsun. Eksik veya fazla bir şey varsa Radeon çöküp yeniden başlıyor. Dene seversin, korkulacak bir durum da yok, benim ekran kaç kere kendinden geçti FurMark rekoru kırmaya çalışırken ama karta zarar gelmiyor.

Anladım, birkaç yerde görmüştüm voltajla oynamanın tehlikeli ve karta zarar verebileceğini o sebeple korkuyordum ancak söylediğiniz gibiyse sorun yok o zaman deneyebiliriz. Hala da değişiklik yaparken içim içimi yiyor daha yeni aldım sistemi çünkü :D. Dediğiniz ayarları Forza Horizon 5 oyununda test ettim, stok halde 68-70 FPS alıyordum şu an 60 civarı alıyorum. Tamamen aynı ayarlar, aynı mekan ve aynı araba. Neden böyle oldu?

Anladım, birkaç yerde görmüştüm voltajla oynamanın tehlikeli ve karta zarar verebileceğini o sebeple korkuyordum ancak söylediğiniz gibiyse sorun yok o zaman deneyebiliriz. Hala da değişiklik yaparken içim içimi yiyor daha yeni aldım sistemi çünkü :D. Dediğiniz ayarları Forza Horizon 5 oyununda test ettim, stok halde 68-70 FPS alıyordum şu an 60 civarı alıyorum. Tamamen aynı ayarlar, aynı mekan ve aynı araba. Neden böyle oldu?

Voltajı bir 10 artırınca fark ediyor mu?

Hocam en son ayarları sıfırlamıştım ancak bunları denedikten sonra Forza Horizon 5 3-5 dakika sonra sürekli crash vermeye başladı. Arada bir donuyor birkaç kere ve sonrasında crash veriyor. Yaptığımız şeyle alakası olabilir mi?

Sanmam ancak sen her ihtimale karşı AMD Cleanup Utility ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurabilirsin. Nadiren de olsa buga girebiliyor kurcaladığında.

Sanmam ancak sen her ihtimale karşı AMD Cleanup Utility ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurabilirsin. Nadiren de olsa buga girebiliyor kurcaladığında.

DDU ile kaldırıp kurdum tekrar ancak düzelmedi. Attığınız linkteki ile temizleyip kurmama gerek var mı tekrar?

Geri
Yukarı