RX 6600 PCI Express 3.0 X2 olarak çalışıyor

HasanDagistan

Decapat
Daha fazla  
Anakart
MSİ B560M MORTAR WİFİ
İşlemci
i5 10400f
Sistem sattım Intel sisteme geçiş yaptım, Ryzen 5 3600, ASUS Prime B450M-A'dan geçtim şu anda problem yaşıyorum kilitleniyor PC. PCI Express 3.0'da X2 hızında çalışıyor, çıkarıp yeniden taktım BIOS güncelledim, ASRock RX 6600 sürücü güncel en son sürücü, çözüm bulamadım neden yapabilir?

Şu anki sistemim:
  • MSI B560M Mortar Wi-Fi
  • i5 10400F
  • 8x2 Apacher Panther 3000MHz
  • MLD 1 TB NVMe M.2 SSD

1676840803126.png

Çözüm bulamadım yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?

Son düzenleme:
Aynı sorunu Reddit'te yaşayan birisi kartı söküp tekrar iyice slota oturtarak çözmüş. Onda da 10. nesil İntel işlemcili bir sistem var ama onun ekran kartı Rtx 3050. İsterseniz siz de bir söküp tekrar takmayı deneyin ve iyice oturduğundan emin olun.

Aynı sorunu Reddit'te yaşayan birisi kartı söküp tekrar iyice slota oturtarak çözmüş. Onda da 10. nesil Intel işlemcili bir sistem var ama onun ekran kartı RTX 3050. isterseniz siz de bir söküp tekrar takmayı deneyin ve iyice oturduğundan emin olun.

3 kere çıkarıp taktım, işlemci bile çıkarıp taktım, silgiyle sildim RX 570 var onu da taktım ondanda aynısını yaptı, Reddit konularına baktım B560M ile alakalı bir problem galiba.

@Recep Baltaş hocam nasıl bir yol izlemem gerekli? PCI Express slotlarıma RTX2080 Super de taksam, RX 6600'de taksam, yine de PCI Express 3.0 @2X hızında kalıyor, bir çözüm bulamadım. Anakartımda problem olabilir mi? Servise göndereceğim bulamazsam bir çözüm.

@HasanDagistan bu slotta olması lazım. Bu anakart ve bu işlemci PCI Express 3.0'da çalışır zaten.

M.2 SSD var mı sistemde?

M.2 var sistemden çıkardım SATA HDD bağladım, bir çözümü olmadı HDD'ye Windows kurmak ölüm gibiydi, yine aynı hocam bir farkı olmadı.

@HasanDagistan bu slotta olması lazım. Bu anakart ve bu işlemci PCI Express 3.0'da çalışır zaten.

M.2 SSD var mı sistemde?

Hocam ben zaten biliyorum i5 10400F'de PCI Express 4.0 yok, benim anlatamadığım bir konu var galiba X2 hızında çalışıyor oyun oynarken kilitleniyor sistemim.

M.2 SSD var mı sistemde?
k2j.png

1676920258664.png

Benim derdim bu hocam hangi ekran kartını takarsam takayım bu problemi yaşıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı