RX 6600, R5 5600 takıldığından beri oyunda 75 derece

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Bugün sabah Ryzen 5 5600 taktırdım tek değişiklik bu. Bunun dışında hiçbir şey olmadı. Bilgisayarcı güvenilir ve her şey gözümün önünde oldu işlemcide hiçbir şeyde sıkıntı yok fakat elim kasaya çarptı kasa alev gibiydi. Hemen camı çıkarttım dereceye baktım şu an kule tipi fan T6 Ultra yani Everest'in normal vantiletörü ekran kartına doğru vuruyor. Kasa yan kapağı açık ve boşta 60-65 oyunda 75 bağlantı yeri sıcaklığı da 90. Bütün bu vantilatör kapa kasağı açık vs olmasına rağmen her şeyde stok ayarlarda UV ya da OC yapmadım işlemciye veya ekran kartına ama ekran kartına dokunduğum zaman elim saniyesinde yanıyor aşırı ısınıyor şu an. Ne yapmam lazım? Geçen her saniye zarar görüyor kart.

Başlık oyunda 75 derece yazılmış boşta 75 derece oyunda 90 derece ve kapanıyor sistem.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_20230303_235932.jpg
    IMG_20230303_235932.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 53
Kartın ve kasanın modeli hala yok ancak fotoğrafa göre tahmin edelim o zaman. Kart Sapphire Pulse sanırsam, kartın soğutması öyle ahım şahım değil bu nedenle dereceler normal. Hotspot ise 100'un üzerine çıktığı durumlar da oluyor AMD yine buna normal diyor bir sıkıntı yok.

Fotograftan gördüğüm kadarıyla Sapphire Pulse RX 6600 bende de aynı kart var undervoltla Max 62 falan goruyorum ben yalnız işte soyle bir gariplik var benim kartım tek 6 pin güc girişine sahip sizinkine 2 adet takılı gibi duruyor.

Kartın ve kasanın modeli hala yok ancak fotoğrafa göre tahmin edelim o zaman. Kart Sapphire Pulse sanırsam, kartın soğutması öyle ahım şahım değil bu nedenle dereceler normal. Hotspot ise 100'un üzerine çıktığı durumlar da oluyor AMD yine buna normal diyor bir sıkıntı yok.

Fotograftan gördüğüm kadarıyla Sapphire Pulse RX 6600 bende de aynı kart var undervoltla Max 62 falan goruyorum ben yalnız işte soyle bir gariplik var benim kartım tek 6 pin güc girişine sahip sizinkine 2 adet takılı gibi duruyor.

Acele hareket ediyorum kusura bakmayın düne kadar Max 75 görüyordu kart normal değil.
Kasa MAG Forge 100M Pulse model ekran kartı.

Kablo yönetimini iyi yaparsanız sıcaklığa olumlu yönde etkisi olur bunu belirteyim. Kartın önünü kapatan çok kablo var bunlar da sirkülasyonu etkilediği için kart bir nebze daha sıcak çalışır.

Kablo yönetimini iyi yaparsanız sıcaklığa olumlu yönde etkisi olur bunu belirteyim. Kartın önünü kapatan çok kablo var bunlar da sirkülasyonu etkilediği için kart bir nebze daha sıcak çalışır.

Kablolamada hep böyleydi ve böyle olmak zorunda PSU kablosu 6 pin extra 2 pin takarak çalışıyor kart hep böyleydi işlemciden sonra böyle artmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı