RX 6600, R5 5600 takıldığından beri oyunda 75 derece

Benim Sapphire RX 6600 Pulse ekran kartım tek 8 pin girişli bu çok garibime gitti hem de görüldüğü üzere kasa leş gibi ama buz gibi çalışıyor maşallah ama şimdilik geçiyorum bunları neyse size kullandıgım adrenalin undervoltlu ayar goruntusunu atıyorum bu ayarları yapıp deneyin bir de.

Dosya Ekleri

• 20230304_000956.jpg
    20230304_000956.jpg
    293 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_19.png
    Screenshot_19.png
    113,9 KB · Görüntüleme: 39
Benim Sapphire RX 6600 Pulse ekran kartım tek 8 pin girişli bu çok garibime gitti hem de görüldüğü üzere kasa leş gibi ama buz gibi çalışıyor maşallah ama şimdilik geçiyorum bunları neyse size kullandıgım adrenalin undervoltlu ayar goruntusunu atıyorum bu ayarları yapıp deneyin bir de.

Bende performans ve ayarlanıyor bölümündeyim fakat sizdeki gibi bir ekran yok seçiyorum.

Üst tarafı cıkmamıs ustten manuel ayarlama ozeli secince acılır hocam tekrar SS attım

Dosya Ekleri

• Screenshot_20.png
    Screenshot_20.png
    101,7 KB · Görüntüleme: 40
Kablolamada hep böyleydi ve böyle olmak zorunda PSU kablosu 6 pin extra 2 pin takarak çalışıyor kart hep böyleydi işlemciden sonra böyle artmaya başladı.

Önceki işlemci neydi? İşlemci belki ekran kartını tam besleyemedigi için ekran karti tam gücünde çalışmıyordu ve bu yüzden daha düşük sıcaklıklar alıyordunuz. R5 5600 takınca da işler değişti, işlemci ekran kartını tam beslemeye başladı bu nedenle de ekran kartın tam gücünde çalıştığı için biraz daha ısınmaya başladı. Şu an en mantıklı senaryo bu.

Önceki işlemci neydi? İşlemci belki ekran kartını tam besleyemedigi için ekran karti tam gücünde çalışmıyordu ve bu yüzden daha düşük sıcaklıklar alıyordunuz. R5 5600 takınca da işler değişti, işlemci ekran kartını tam beslemeye başladı bu nedenle de ekran kartın tam gücünde çalıştığı için biraz daha ısınmaya başladı. Şu an en mantıklı senaryo bu.
Hocam bu kartin bosta 75 oyunlarda 90 derece verebilmesi gibi bi durum olamaz kolay kolay aynisindan bende de var cunku hadi oyunlarda 75 olsa eyvallah

Ryzen 5 3600.

Böyle bir soğutma mı olur? Sen kasayı soğutmuyorsun ki bu şekilde sirkülasyonun içine ediyorsun.

Cam kapalıyken 100 derece üstüne çıkıyor bilgisayar kapanıyor böyle 80 90'larda geziyor ne yapabilirim ki.

Cam kapalıyken 100 derece üstüne çıkıyor bilgisayar kapanıyor böyle 80 90'larda geziyor ne yapabilirim ki.

Sıkıntıyı temelden çözmen lazım. 100 derece üzerine ne çıkıyor bağlantı yeri sıcaklığı mı yoksa normal GPU sıcaklığı mı ona Radeon Software üzerindenden bakman lazım. GPU ise servise gitmesi lazım.

Diğer yandan kasanın marka ve modeli ne? İşlemci kaç derecede geziyor? Ben bilgisayarcılara pek güvenmem affedersin sığır gibi iş yapar çoğu.

Yeni konular

Geri
Yukarı