Çözüldü RX 6600 - Ryzen 5 3500 sistemde işlemci yükseltilirse darboğaz aşılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Flex11q

Hectopat
Daha fazla  
Grafikleri düşürdüğümde daha az FPS veriyor oyunlar ve 90 FPS aldığım oyun akıcı olmuyor. Ryzen 5 5600 alırsam bu sorun düzelir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Çözüm
100 FPS aldığım bir oyunda, akıcı oynayamıyorum. CS2'de grafikleri düşürüp, çözünürlüğü düşürdüğüm zaman FPS'im düşüyor. İşlemciyi aldığım zaman darboğaz yapmayacağını söylemişlerdi fakat bunun sebebinin ne olduğunu bilmiyorum.

Darboğaz o problemin sebebi. Ekran kartının tüm gücünü işlemcin kullanamıyor, işlemcin ekran kartına yetişemiyor ve bu yüzden tüm performansını kullanamıyorsun. Grafik düştüğünde fps düşmesinin sebebi ekran kartındaki yükün daha fazla kalkıyor olması.

İşlemcini R5 5600 yaptığın zaman işlemcin ekran kartına yetişebilecek ve FPS değerlerin uçacak. Anakart vs değiştirmeden elindekini satıp direkt R5 5600 alabilirsin.
Tabii ki çözülür eğer sorun darboğazsa. Yasaklı sitede baktığımda darboğaz olmaz yazıyordu ama biliyorsunuz tam bilgi vermiyor o site.

100 FPS aldığım bir oyunda, akıcı oynayamıyorum. CS2'de grafikleri düşürüp, çözünürlüğü düşürdüğüm zaman FPS'im düşüyor. İşlemciyi aldığım zaman darboğaz yapmayacağını söylemişlerdi fakat bunun sebebinin ne olduğunu bilmiyorum.

Darboğaz o problemin sebebi. Ekran kartının tüm gücünü işlemcin kullanamıyor, işlemcin ekran kartına yetişemiyor ve bu yüzden tüm performansını kullanamıyorsun. Grafik düştüğünde fps düşmesinin sebebi ekran kartındaki yükün daha fazla kalkıyor olması.

İşlemcini R5 5600 yaptığın zaman işlemcin ekran kartına yetişebilecek ve FPS değerlerin uçacak. Anakart vs değiştirmeden elindekini satıp direkt R5 5600 alabilirsin.

Çözüm
Darboğaz o problemin sebebi. Ekran kartının tüm gücünü işlemcin kullanamıyor, işlemcin ekran kartına yetişemiyor ve bu yüzden tüm performansını kullanamıyorsun. Grafik düştüğünde FPS düşmesinin sebebi ekran kartındaki yükün daha fazla kalkıyor olması.

Teşekkür ediyorum, gönül rahatlığıyla 5600 alacağım.

Geri
Yukarı