RX 6600 Sapphire Pulse mi yoksa Gigabyte Eagle mı tercih edilmeli?

Bütçe
6000

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 1.5 yıldır GTX 745 ekran kartı ile adeta ıstırap çeken ve tek eksiği ekran kartı olan Ryzen 5 3600 sistemimde kısa bir süre içerisinde ekran kartı güncellemesi yapmak istiyorum. Niyetim biraz daha üst seviye bir kart ile 2K ya da 4K oyunculuğa geçmekti ancak Çin ve Tayvan arasındaki gerginlik sebebi ile şu anki bütçem doğrultusunda Sapphire Pulse RX 6600 ve Gigabyte Eagle RX 6600 modellerinden birini tercih etmek istiyorum. Kullandığım kasa XPG Invader ve boyut ile alakalı herhangi bir sorunum yok. Testlerde bir ısı farkı elbette var ancak Sapphire ile alakalı ısınma konusunda testlere ek olarak çok fazla olumsuz yorum okudum ve odayı ısıtan, oyunlarda 70 derecenin üzerine rahatlıkla çıkan bir karta fazla sıcak bakmıyorum. Aldığım kartı uzun vadeli olarak donanımsal bir sorun yaşamadan kullanmak istiyorum ve bu sebepten bütçemi bir miktar esnetebilirim. Bu iki kartı kullanan arkadaşlar var ise sıcaklık değerleri ve aradaki yaklaşık 1000TL'lik fiyat farkı ile alakalı yorumlarını ve tavsiyelerini merak ediyorum. Sistemimde kısaca 1 adet NVMe, 2 adet SATA SSD, 16 GB RAM, Sharkoon 650W PSU ve Gigabyte B450M-H anakart mevcut, ilerleyen dönemde B550 anakart yükseltmesi yapabilirim.

Fiyat farkı değmez ucuz olanı al.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
70 derecede sabit kalıyor ağır oyunlarda. (Sapphire Pulse)

Biraz baktım Eagle modeli cidden çok soğuk çalışıyor 3 fanlı olması sebebiyle fakat 1000tl farka değer mi diye sorucak olursanız bence değmez yinede tamamen size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı